tvaruzekcz

Proč je v ČR pivo v 5litrovém soudku tak drahé?

Soudek piva o objemu 5 litrů stojí v supermarketu 399,– Kč, takže jedno pivo z toho soudku vyjde na 39,90,– Kč
Když si koupím stejné pivo ve skle (10 x láhev 0,5 litru = 149,– Kč + 30,– Kč záloha za vratné láhve), vyjde mě jedno pivo na 14,90 Kč (když je akce, tak dokonce na 9,90 Kč)

Může mi někdo rozumně vysvětlit proč pivovary trestají zákazníky za to, že si kupují větší balení jejich výrobku? Všude jinde ve světě to je přesně naopak – čím větší balení, tím větší sleva…

Nejlepší odpověď
Drap

To jr snadné. Platíš soudek. Někde lze ty soudky znovu naplnit

Další odpovědi
xiperio

Cena soudku. Berou to jako dárkové balení.

aliendrone

Protože je určeno pro zákazníky – IDIOTY. Jediná výhoda, kterou spatřuji v takovém balení je jeho odolnost (oproti lahvi),což je VÍCE NEŹ DOST kompenzováno minimální měrnou tepelnou kapacitou obalu. Než ho dopijete ve 2–3 lidech, budou to zpravidla (hlavně v létě) teplé chcanky. V láhvi ti vydrží pivo chladné dokud ho nevypiješ a že musíš vstávat, abys došel pro další – inu pohyb je zdravý a tak jako tak chodíš „s pískem“, tak co už… :)

Jenže ruku na srdce – víš KOLIK je lidí ochotno ZAPLATIT „za nic“ jen proto, aby měli „něco jiného“, co jen tak každý nemá? ;) :D :D

dubraro

Jestli to není tím, že na sudové pivo je jiná (vyšší) daň než na lahvové.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.