deedee77

Proč je nůž na ryby zakřivený?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne všechny nože na ryby jsou zakřivené. Zakřiveným se lépe čistí a kuchají, Na filetování je zase výhodnější použít rovný.

Další odpovědi
tatanka

Napíši případ použití Vámi popisovaného „zakřiveného nože“ na pečeném pstruhovi. Pstruha na talíři položím hřbetem od sebe na vzdálenější stranu, poté ho lehce naříznu podélně po páteři, taktéž naříznu/ avšak nedořezávám / za hlavou a ocasní ploutev. Poté vezmu nůž a na PLOCHO oddělím první resp. bližší filet z rybičky. Potom na vidličku namotám od ocasní ploutve páteř i s břišními kostmi a mám druhý filet z ryby. Eventuelně se špičkou plochého nože přejíždí maso tzv.napříč abychom odstranili zbylé malé kostičky.