tvaruzekcz

Proč je nealkoholické pivo dražší než alkoholické pivo?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože je nákladnější výroba.

Další odpovědi
Daidal

Asi proto, že ho kupují ti „závisláci“ na pivu, kteří už ho nechtějí tolik pít, tak moc se opíjet, popřípadě nemohou pít alkohol nebo s ním chtějí přestat.
Je to alternativa a náhražky bývají dražší (třeba i pro vegany). Oni to „potřebují“ a jsou ochotni za to zaplatit. Cenu určují náklady, nabídka a poptávka. Cena bude nejspíš úměrná. Ale neznám konkrétní info.

Ostatně jsem ale nikdy nepochopil k čemu to je. Kvůli chuti se přece většinou alkohol nepije a když nemá účinky a zůstane jen chuť, tak to nějak postrádá smysl… Tak mi připadá, že to opravdu musí mít závisláci, kteří potřebují mít ten pocit, že se opíjejí (i když neopíjejí). Ale pít to jen kvůli chuti…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Daidal

Proč hned jako alternativu všichni vidíte nějaké sladké limonády? To neexistuje nic jiného kromě piva a přeslazených nápojů? O.o
To je sice fakt, že se některé alkoholické nápoje pijí i kvůli chuti (vaječný koňak, různé likéry) – ale to nejsou (nealko) piva, že… proto píšu, že to pijí hlavně ti zásvisláci, kteří jsou závislí už i na té chuti (piva) a pocitu opíjení se.
Každý kdo pije pivo má svou oblíbenou značku i kvůli chuti, ale to je docela vedlejší ukazatel, protože kvůli chuti to nepijí a nehraje roli.
U nealko „piva“ to skoro všechno postrádá smysl. Když je to „pivo“ bez účinků, kde zůstala jen ta chuť.

nyjono

Daidal – podle čeho vybíráš, co budeš pít? Podle chuti?
Proč je tolik různých nápojů s tolika rozličnými chutěmi?
Nejspíš proto, že lidi vybírají nápoje podle toho, co jim chutná.
Ono zapíjet vepřo knedlo malinovkou asi není nic moc. Možná proto ho někdo zapíjí nealko pivem.

Ametyst

Daidal: Nealkoholické pivo je pro řidiče mnohem lepší volba než sladký nealko džus , limonády nebo cola. Sladké nápoje neosvěží, a předraženou vodu ocení málokdo. Vodu si řidiči stejně obvykle vozí v autě.

xiperio

Pro Daida. Obávám se , že se mýlíte. Pivo se pije i k vůli chuti nebo třeba účinkům chmele (např. na trávení) No a jestli někdo nemůže pít alkoholické, (řidič, léky, sportovec, těhotenství, zaměstnání, nemoc atd) a nechce pít sladké limonády, tak si dá nealko pivo nebo nějaké ovocné.
Mimochodem i hodně lidí pije alkohol především k vůli chuti (vaječný koňak, různé likéry)