Sarrow

Ledová káva – prosím o radu

Umíte někdo udělat dobrou ledovou kávu?

Ale ne vychlazené Nescafe se zmrzlinou, mám na mysli aby byla alespoň trošku chuťově podobná té kupované.

http://1url.cz/3N3l

Budu rád i za odkaz, nikde to nemůžu najít.

Vím že se do ní dává i sůl…
Doplňuji:
Moc děkuju :)

Dneska se mi povedlo udělat vcelku dobrou „kopii“ tohoto nápoje, skutečně sůl v kombinaci s vanilkovým cukrem úplně odstraní ten typický ocásek Nescafe, ale musí se s ní opatrně, na 1,5L jsem použil necelou čajovou lžičku. Nejlepší je si odebrat vzorek a s ním experimentovat (šlehačka, smetana, mlíko, vanilkový a klasický cukr, sůl)…

Nejlepší odpověď
iceT

Umím,ale nikdy jako ta kupovaná chutnat nebude.Ta kupovaná je dobrá,ale na můj vkus příliš sladká.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-prosim-dobry-recept-na-domaci-ledovou-kavu

Další odpovědi
rigormortis

Vezmeš šejkr…rozpustná káva, trochu smetany nebo mléka, voda, cukr, led…protřepat a hotovo… pro zapamatování…udělej normální instantní kávu ale místo horké vody led a šejkr…nevím jaký ocásek chutí ma nescafé, ale můžeš postupně kupovat různé druhy…osobně doporučuji zkusit zelené nescafé (je dražší ale mazané) a skladovat v lednici. Sůl se tam dává spíš kvůli lepšímu chování mléka (něco jako když se dělají bílé omáčky).
Doplňuji:
nevím jakou kupovanou myslíte, ale většinou v těchto kávách není ani kofein ale pouze aroma kávy…neříkám vždy, pouze často.