Gami.Pet

Proč je naše tělo ve spánku paralyzované?

A co se děje v mozku když naše tělo paralyzuje?? Co tam probíhá?? Nemyslím teď spánkovou paralýzu, kdy je mozek vzhůru, ale tělo"spí"..

Nejlepší odpověď
anonym

Zde je to dobře ozřejmeno:

http://www.csfd­.cz/film/347776-proc-se-nam-zdaji-sny

Je to naprosto nezbytné, poněvadž jinak bychom živě prožívali své sny. (Viz. náměsíčnost – ovšem daleko hůře.) Bylo by to sebepoškozující, nebezpečné pro okolí, … (Existuje porucha, ve kteréžto nedochází k této paralýze – tito jedinci pak mlátí své partnery, řádně se nevyspí – celou noc chodí, běhají, skáčou, …)

Další odpovědi
gecco

Nejsem si jist, zda jsou spánkové fáze natolik ozřejmeny, abychom věděli, proč v REM fázi nastává pokles svalového tomu a v podstatě i ´odpojení´ ovládání příčně pruhovaného svalstva…
😉