dust8

Jak a proč nastává spánková paralýza?

Nejlepší odpověď
annas

Podrobnosti najdete v okazu.

https://patali­e.cz/spankova-paralyza-nocni-mura-ktera-vas-ma-hrsti/

"Jak je možné, že se člověk ocitne v paralýze?

Spánková paralýza probíhá tehdy, když se nám zdají sny, tedy v REM fázi. Ta je charakteristická rychlým pohybem očí. Během ní mozek funguje, ale tělo spí. Neschopnost pohybu během spánku způsobují některé chemické látky v mozku. A to z toho důvodu, abychom během snění zůstávali v klidu na posteli namísto pobíhání po místnosti. Pokud se během této fáze náhle vzbudíme, mozek si nadále bude myslet, že spíme. V tuto chvíli se ocitáme v paralýze.

Jak spánkové paralýze říct sbohem?
Pokud se spánková paralýza objeví u člověka jen párkrát za život, není potřeba vyhledávat žádnou lékařskou pomoc. Stačí jen dodržovat několik kroků, které zamezí jejímu opakovanému příchodu.

Důležitý je pravidelný spánek. To znamená sedm až osm hodin denně.
Držet se dále od velkého stresu. Některým lidem pomáhá, když se před spaním uklidní a usínají s čistou hlavou.
Nespat v poloze na zádech, ale vybrat si jinou spací polohu. Velké množství lidí přiznalo, že měli spánkovou paralýzu vždy, když usínali na zádech.
Neusínat s vysoko vystlanými polštáři.
Neusínat v pokoji samostatně. Druhý člověk vždy dodá jedinci alespoň malý pocit bezpečí.

Pokud se opakuje, navštívit lékaře."