štamgast

Proč je můj ušní maz cítit jako kvasnice?

Svědilo mě v uchu, tak jsem se v něm poškrábal a prst je mi cítit jako kvasnice. Kvasnici jsem v ruce nedržel několik měsíců, ani jsem několik týdnů nejedl nic s kvasnicemi.

Nejlepší odpověď
annas

Na stránce v odkazu se dovíte víc.
"Proč někomu páchnou nohy a jinému z úst? Může za to hygiena i nemoc
Uši

"Odtahují se od vás lidé, i když jste právě vykonali důkladnou ústní hygienu? Možná nebude příčinou zápachu vaše ústní dutina, ale zánět v uchu.

„Pokud si cizí těleso (špína nebo hmyz) najde svou cestu do vlhkého ušního kanálku, může se zde začít rozkládat a způsobit opravdu nepříjemný zápach. Zapáchající infekci ucha může také zavinit voda a pot uvězněné za mazovou zátkou. Ve vážnějších případech může dojít k ušní infekci, kterou doprovází zapáchající hnis z ucha,“ píše server womansday.com.

Otorinolaryngoložka Wendy Sternová z American Academy of Otolaryngology doporučuje těm, co jsou náchylní k ušním zánětům, aby si občas čistili uši bílým octem nebo vmasírovali alkohol pomocí kapátka do uší – nikoli tyčinek do uší.

Tím se podle Sternové může snížit produkce bakterií. Jako extra ochranu před infekcemi z vody jako „plavecké ucho“ Sternová doporučuje voděodolné špunty do uší."

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/priciny-telesneho-zapachu-dcu-/zdravi.aspx?c=A141103­_113513_zdravi_pet

Osobně bych navštívila lékaře, aby zjistil příčinu.

Další odpovědi
Kepler

Zcela jistě v ušním mazu kultivuješ kvasinky – mikroskopické houby. Neboj se, plodnice netvoří. Mohou to ale být patogenní druhy. Mezi ně patří např. zástupci rodů Candida, Cryptococcus, Trichosporon, kteří vyvolávají různá kožní, slizniční aj. onemocnění.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kva­sinky#Patogen­n.C3.AD_kvasin­ky