thepianist

Pobolívá mě hlava a v levém uchu slyším šustění. Mohu v něm mít hmyz? Mám ho propláchnout kapátkem?

Je to druhý den, co mě pobolívá hlava a v levém uchu slyším šustění, chvílemi jakoby slabé praskání (jako když máte v uchu vodu). Mám pocit, jako bych v něm měla nějaký hmyz a docela mě ta představa děsí. Stalo se vám to někdy? Uvažovala jsem, že bych zkusila ucho propláchnout nějakým kapátkem s vodou nebo podobně, nemůže to nějak ublížit? Díky za odpověď. K doktorovi se dostanu nejdřív za 3 dny, takže se ptám zde.

Nejlepší odpověď
Drap

Hmyz je velmi málo pravděpodobný, výsledek by mohl zjistit pouze lékař po vyšetření. Může to být předzvěstí nějakého zánětu nebo něco podobného. Také by to mohlo být částečným zacpáním ochranným mazem, který se v uchu tvoří. Způsobit to může i nafoukání v minulých dnech. Kapátkem nakapat do ucha kysličník a nechat to vyšumět. Potom ucho vyčistit, Je lepší, když to dělají dva. Pacient leží s problémovým uchem nahoru a někdo jiný mu tam kápne. Nebývá to nijak zvlášť příjemné, nebolí to, ale dost často pomůže.

Další odpovědi
Malvína

Možné to samozřejmě je. Mně se jednou podařilo do ucha nalákat klíště. Viděla jsem i podobná videa tohoto rázu. Zkusila bych vypláchnout vodou a lékaře uspěchala. Není to žádná sranda.