Weirdquestio

Proč do Mariupolu nepouští pomoc, ale do jiných míst ano?

Jen kvůli tomu, že to je strategický pozemek?

Vydírání Ukrajiny, aby ustoupila (“buď nám dáte to a to, jinak zabijeme pomalou smrtí 160000 lidí)

Pomsta za nějaký skutek který se v tom městě stal?

Něco jiného?

Nejlepší odpověď
da ny

Mariupol (JV Ukrajina), strategické místo.
Přístavní město, v Doněcké oblasti (!), na severním pobřeží Azovského moře.
Půlmilionové město průmyslu. Bývalo tam 48% Ukrajincům 44% Rusů, přes 4 % Řeků. Město profitovalo i z lázní.
(!) Nárokuje si ho přímo Ruskem podporovaná Doněcká lidová republika.
Separatisté dobili letiště, boj o železárny.
Dne 23. března bylo vedení města včetně starosty evakuováno. Následujícího dne vstoupily ruské jednotky do centra města.
K 27. březnu byla část města stále v držení Ukrajinců. Obráncům však docházely potraviny a pitná voda. Následujícího dne okupanti dobyli kancelářské budovy ve čtvrti Kalmuisky a sídlo Batalionu Azov. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bitva_o_Ma­riupol
Z téhož zdroje:

„Odpoledne 10. března ruské velvyslanectví ve Spojeném království ve svém tweetu uvedlo, že dvě těhotné ženy, které byly po útoku viděny zraněné, ve skutečnosti hrála tatáž žena, ukrajinská beauty bloggerka s „realistickým make-upem“, a že porodnice byla obsazena praporem Azov a žádné ženy ani děti se v ní nenacházely.“

To, že je to ukrajinská taktika, mezi školu a nemocnici umístit zbrojovku, vojsko a postavit tam tank, potvrdilo několik Ukrajincůl, kteří zde žijí 15 – 20 let.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, Rusko „musí“ Mariupol dobýt, protože

  1. je to strategické místo, bez jeho voládnutí nevyplní svůj sen o Novorusku
  2. brání ho mj. pluk Azov, což ruské propagandě umožňuje plky o „denacifikaci“ (jak je to ve skutečnosti viz např. https://denik­n.cz/847037/a­zov-a-mariupol-pribeh-nejznamejsi-ukrajinske-jednotky-a-temne-duvody-proc-zemrelo-jedno-mesto/

Kryšpín

Poněvadž tam jsou jednotky Azov a to na Rusa působí jako červený hadr na býka.

Pepa25

da ny: tak toto bylo trapné: ta citovaná věta na Wikipedii pokračuje „Tweet byl později Twitterem odstraněn pro porušení jeho pravidel.“ – prostě to byla ruská lež, jak se později ukázalo ..

Pepa25

Ještě doplňuji, že z pohledu Rusů je to jasné: jste ruské město, my vás osvobozujeme, pokud chcete evakuovat, tak můžete do Ruska, pokud chcete mermomocí k banderovcům, tak se nedivte, že spolu s nimi scíp**te …

Ametyst

Takové zprávy se vyrábějí v kanceláři, odkud pisálek nezvedne zadek. 🙂 Dnes už ani telefon. pravda je nezajímavá, ale senzace prodávají. Viník je vytipovaný, jak snadné.

Pepa25

I v kanceláři můžete vidět fotky nebo záběry přímo z místa.