Proč dnes Biden salutoval při hymně? Já myslela, že salutují jen uniformovaní. Nebo si to špatně pamatuju?

Nejlepší odpověď
Tabea

Prezident salutuje také. Je to vrchní velitel ozbrojených sil.

Další odpovědi
Alesh

Tak hlavně, že si neklekl… tvl 😉

elkon

Američané to neřeší, salutovat v civilním oděvu je nelogické. Tento pozdrav patří k uniformě. Základem onoho pozdravu je přiložení pravice k štítku čepice.

zjentek

Vhodně a patřičně se oblékl na svou dnešní inauguraci a hned po ní se stal nejvyšším velitelem ozbrojených sil. nebyl čas, převlékat se na hymnu do uniformy. Musel ji brát, jak to je. Ahoj Sambo! (; (;

Pepa25

Pokud jsem dobře viděl, tak nesalutoval, ale držel pravou ruku na hrudi, přesně, jak se píše tady? „In the United States, civilians may salute the national flag by placing their right hand over their heart or by standing at attention during the playing of the national anthem“ (zdroj: wiki)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Samba, salutování osob v uniformě (a jiných ne) je dáno nějakým pravidlem u nás v Česku, ale jinde to tak být nemusí. V USA to mají zřejmě jinak, i mi připadá směšné, když civil salutuje, byť je to prezident. Není to pro mě ale novinka, Trumpa ukázali v záběrech „stokrát“ jak salutuje, často takhle odzdravil vojáky, co mu salutovali při tom, když vystupoval z letadla. A dělali to i předchozí prezidenti.

anonym

Tak jo, vysvětlils, díky.

anonym

Pepa25 u hymny před tím pomníkem salutoval, tak snad mám oči, ne?

Pepa25

Před pomníkem? Já viděl úryvek, když Lady Gaga zpívala hymnu, tak stál kousek od ní a držel ruku na hrudi stejně jako většina lidí kolem něj … jen vojáci salutovali klasicky rukou u čepice

anonym

Pepa25 smoklil s viceprezidentkou u nějakýho věnce, pak byla hymna, u který salutoval. Lady Gaga, to bylo asi až pak, nebo před, to nevim.

anonym

Tabea vždyť jsme se učili, že ten, kdo má na sobě civil, nemůže salutovat, proto mi to neleze na rozum

Tabea

Na inauguraci si vzal vhodnější dresscode. Být na své inauguraci v uniformě by se mi naopak zdálo nepatřičné.

anonym

zjentek fandíš mu?

zjentek

Ať dedo háje staroch senilní… nic proti, ale na lidi deroucí se na takový pozice v takovým věku mám svůj názor. Jo, u nějakýho gurua buší zarostký gurukuly někde v Indii to pochopím, ale PREZIDENT USA??? Ať si vezme pilulku a se z té pozornosti probere. A šup ve filcákách do houpacího křesla pod deku! To je tak celý, co bych mu fandil.

anonym

<3 , takhle se dělá srdíčko 😁

zjentek

Fakt je to srdíčko? Není to jinej orgán? Néé, to bys mně neudělala… (; D; D;

anonym

Ne, to není orgán, fakt ne, to je srdce, jako kráva, nevidiš to? Tak skloň hlavu doprava 🙂