Rarassek

Proč chtěl Hitler vyvraždit Židy?

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo se podvat do archívu, našla jsem nejméně deset otázek na toto téma. Různé názory, různé informace
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Hitler%20a%20%­C5%BDid%C3%A9

V odpovědích jsou i odkazy na interet

http://www.li­dovky.cz/proc-hitler-nenavidel-zidy-d0y-/kultura.aspx?c=A110729­_181431_ln_kul­tura_wok

http://sula.blog­.idnes.cz/blog­.aspx?c=227506 – stejný zdroj uvedla i marci1

Odpověď fccopa
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nemcum-ve-30-letech-vadili-zide

"Zjednodušeně – závist a obava ze židovského národa – z jejich schopností,úspěchů a pod. Není nic lehčího,než namíchnutému národu (prohráli první válku) ukázat prstem na viníka.Pozoruhodný je fakt,že Židé tvořili ani ne 1% obyvatelstva.

Byly to i rasové důvody – ty nesmyslné bláboly o árijské-vyvolené rase. Atd.

„Je dost zvláštní,že židé byli snad odjakživa pronásledováni,ne­jen v Německu,ale všude v Evropě – nejen ve 30.letech,ale v podstatě "odjakživa“.
Téměř vždy byly „důvody“ stejné.......­.......a nejde si nevšimnout,že židé vždy patřili k elitě......­............ úspěch se neodpouští.

--
http://j-lo-mour.blogspot­.cz/2011/01/proc-hitler-nenavidel-zidy.html
„Existuje populární teorie, že Hitler začal nenávidět Židy ve chvíli, kdy po smrti své matky šel poděkovat rodinnému lékaři, který ji do poslední chvíle léčil, a místo odpovědi dostal účet. Ten lékař se jmenoval Eduard Bloch, byl to opravdu Žid a historka se snaží popsat jeden z předsudků tehdejší rakouské společnosti vůči Židům. Nicméně přání je zde zřejmě otcem myšlenky. Hitler mu totiž svůj dík mnohokrát opakoval a dokazoval i různými dary a protežováním. Bloch byl dokonce jediný Žid pod ochranou Gestapa v Linci, ne-li v Rakousku či celé Říši. Jiný Žid, Hugo Gutmann, zase navrhl pro Hitlera válečný kříž prvního stupně, který pak hrdě nosil i jako Vůdce. Oba zmínění Židé prchli před nacismem do Ameriky, onen lékař dokonce s Hitlerovou pomocí (ten druhý zase pobíral díky Hitlerovi armádní penzi i po zavedení norimberských zákonů). atd. “

Další odpovědi
doney gal

Protože věřil, že ovládají svět. Koneckonců daleko od pravdy asi nebyl.

xxx3

realita je taková, že byl jednak antisemitou (k čemuž většina lidí nemá nějaký racionální důvod) a také se Židé hodili výborně jako slabší skupina obyvatel, na které je možné obrátit svůj hněv. Ten byl plodem frustrace z velmi špatných životních podmínek v Německu po konci 1. sv. války – to vše znásobeno velkou hospodářkou krizí na přelomu 20. a 30. let. Židi byli označováni za původce všeho špatného, postupně dehumanizováni a likvidace pak byla jen racionálním vyústěním snahy jak se jich co nejefektivněji zbavit.

marci1

"Za nejnižší považoval národy, které nejsou státotvorné, nemají svůj vlastní stát. Již samu tuto skutečnost považoval za jejich slabost a nízkost. Takové národy se pak infiltrují do národů a ras vyšších, kde působí škodlivě a národ na kterém parazitují rozkládají zevnitř.

Původně měl Hitler v úmyslu se Židů zbavit tím, že ostouzené, ožebračené a ponížené je nechá vystěhovat či násilně vystěhuje mimo Německo. Později mu však došlo, že jestliže chce jako představitel nejvyššího národa zabrat v jeho jménu celý svět, problému Židů se takto nezbaví a dříve či později se s nimi setká opět. V ten moment se rozhodl zbavit se jich jednou pro vždy." ☹
Lubomír Šula
Zdroj: http://sula.blog­.idnes.cz/blog­.aspx?c=227506

AmazedWolf

Protože údajně chtěli ovládnout politiku a měli hodně majetku.