Jaký majetek vlastní stát ?

Zajímalo by mě,jaký majetek je ještě v rukách státu,když podle populace v ČR prej většinu majetku vlastní zahraniční státy ( Německo,Čína..),tak tedy co má ČR za majetek když lidé říkají ČR je stát rozprodan a rozkraden a Pyšní se slovy " Česká republika země neomezených možností " ? Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Která populace ti to říkala netuším. Faktem je že většina větších firem patří zahraničním vlastníkům. V tom má populace pravdu. O neomezených možnostech to už je nesmysl, pokud se řídíš zákony.
Stát vlastní celé všechna nerostná bohatství, vodní zdroje, státní budovy, státní památky a podobně. Všechny státní budovy a státní památky. Kromě toho některé budovy a malá území v jiných státech./tam co máme velvyslanectví. To že je stát celý rozkraden neni tak úplně pravda. Stále platíme poměrně vysoké daně , které se přerozdělují a jak vidno podle zpráv, tak z nich jde dále vesele rozkrádat. Velké firmy už na prodej ani tunelování nejsou, tak je nutné brát ze zdravotnictví, školství a z veřejných investic vůbec.

Další odpovědi
Kepler

Není pravda, že většina majetku je v rukou zahraničních firem. Zdaleka nejde jen o vlastnictví firem, nakonec taková skutečnost je i ve všech ostatních zemích Evropy. Neznamená to nic podstatného. Každá firma odvádí státu daně, dává práci a peníze českým lidem, investuje obrovské prostředky a odvádí si jen čistý zisk. Díkybohu za to. Kdyby stát byl rozkradený, asi by nefungoval s tak dobrými hospodářskými výsledky. Takové ty populární kecy o rozkrádání mě vyloženě štvou. Samozřejmě že i k tomu dochází, ale není to typický a většinový jev a nelze to generalizovat na celé hospodářství.

pusinka50

Jaký majetek ještě máme, to obyčejný člověk neví. Rozprodávat majetek ČR (české továrny) a také privatizovat začal Václav Klaus s celou ODS. Pravdou je, že je zde mnoho zahraničních firem, kterým jsme u nás, za vlády V. Klause a ODS a později, prodali za pár šlupek zasíťované pozemky pro výstavbu jejich fabrik, navíc jim umožnili daňové prázdniny po dobu třeba 5 let, očekávaje výnosy z jejich daní…, tak nakonec spousta zahraničních firem naší zemi žádné daně neplatí. Většinou mají svou „mateřskou firmu“ v zahraničí a své účty v „daňových rájích“, takže platí minimální daně tam a ne v ČR.

Rozkradenými penězi se myslí to, co jim při prodeji státního majetku za mnohem menší, než jeho odhadní cenu, zůstalo „za nehty“ jako bakšiš od zahraničních zájemců.

ivzez

Stát může mít pouze státní majetek.

pusinka50

Pravdou je, že mnoho zahraničních firem, kterým jsme u nás prodali za pár šlupek zasíťované pozemky pro výstavbu jejich fabrik, navíc jim umožnili daňové prázdniny po dobu třeba 5 let, očekávaje výnosy z jejich daní…, tak nakonec spousta zahraničních firem naší zemi žádné daně neplatí. Většinou mají svou „mateřskou firmu“ v zahraničí a své účty v „daňových rájích“, takže platí minimální daně tam a ne ČR.

Rozprodávat majetek ČR (české továrny) a také privatizovat začal Václav Klaus s celou ODS. Rozkradenými penězi se myslí to, co jim při prodeji státního majetku za mnohem menší, než jeho odhadní cenu, zůstalo „za nehty“ jako bakšiš od zahraničních zájemců.