Avatar uživatele
Zlatý

Proč chtějí rušit letní čas?

http://www.novinky.cz/…

Osobně bych zrušil taky šoupání časem, ale nechal bych samozřejmě ten letní, čili bych zrušil ten zimní. Většina lidí funguje odpoledne a je ráda, když je světlo dlouho do večera, což by bylo dobré i v zimě, kdy je tma už někdy v pět. Kdyby byl letní čas celoročně tak by v zimě byla tma až od šesti. Mnohem lepší varianta, než rušit letní čas.
To se zas lidovci předvedli.
Doplňuji:
Jak to tak čtu, tak většina to absolutně nechápe. Předně je potřeba si uvědomit, že čas je relativní a je odvozen od střídání dne a noci. Pak někoho napadlo, že tento cyklus rozdělí na 24 dílů atd. a řekl, že když je slunce přesně nad obzorem, tak je 12 hod. Zrovna tak to rozdělení dne mohlo být úplně jiné a poledne mohlo být třeba ve tři hodiny. S časem si člověk zavedl určité činnosti, že zkrátka v tu a tu hodinu se dělá to a to. Z přírodou nebo s přirozeností nebo dokonce s pánembohem to nemá nic společného. Absolutní většina lidí nesnáší ten posun (samozřejmě jen ten jarní), ale že pak v létě mohou sedět do noci u grilovačky a v půl desátý je ještě vidět, to už si samozřejmě neuvědomují, že je to super, berou to jako samozřejmost. Koneckonců teď jak přišlo brzo jaro, tak spousta lidí, co chtělo dělat po práci na zahrádkách, už čekalo na ten posun jako na smilování. Jo a ještěo té přirozenosti času. Dobré si je prostudovat toto: http://cs.wikipedia.org/… , kde se dočte, že pokud už budeme mluvit o přirozenosti času, tak možná ten sluneční je přirozený, ten pásmový určitě ne, stačí se mrknout na tu mapu těch pásem. Jinak, že x profesí stává zbytečně brzo do práce, to je nesmysl z doby Franze Josefa a rozhodně bych proti němu nebojoval zrušením letního času, ale posunem těchto nesmyslných zvyklostí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Protože zimní je přirozený, tj. je určován skutečným otáčením Země. Letní, byť je možná příjemnější je ten "vynyšlený".

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Letní čas byl kdysi zejména ekonomickým přínosem. Dnes už tomu tak není a právě z toho důvodu jej chtějí zrušit.
P.S: žádný 'zimní čas' v tomto smyslu neexistuje ! ;-)


Avatar uživatele

Letní čas zavedli komunisti z důvodů šetření elektřinou.A protože všechno co zavedli komunisti je podle modrých ptáků špatné, tak logicky by se to mělo zrušit, protože zrušili hodně dobrých věcí co zavedli komunisti.
Ale jinak.Dneska když VĚTŠINA PROVOZOVEN SE STAVÍ BEZ OKEN a musí se celý den svítit, tak je bezpředmětné mít letní čas.
Celá staletí se svět řídil časem podle slunce, tak proč by to nemohlo být zase.
Dceru mám v Austrálii (v Perthu) a tam byl letní čas na 4 roky na zkoušku.Pak udělali referendum a 85 % lidí ho odmítlo.Tak proč bychom nemohli udělat referendum tady a vidělo by se kolik lidí s tím souhlasí aby zůstal letní čas.


Avatar uživatele

Mno - nějaké výkřiky ´lidovců´ bych nepokládal za vážnou snahu o zrušení "letního času"...
;-D
A - proč rušit zrovna ten letní?? - protože ´zimní´ je ten, který odpovídá našemu časovému pásmu, je to ten ´správný´. Letní čas je jen ekonomickými důvody ´zdůvodněnou´ úpravou.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak někomu ty komunisti už lezou i na malý mozek.
V roce 1996 EÚ dokonce letní čas o měsíc prodloužila a ČR se ovčansky přizpůsobila. Tak co s tím mají společného komunisti. Přestaňte už to co společnost podělá házet donekonečna na komunisty, je to směšné.
Kapitalismus zde vládne již 25 let. Jinak letní čas v našich končinách již zavedl Hitler.

Správný a přirozený čas je ten normální podle pána boha a to je ten zimní.
Kdo dojíždí do práce musí vstávat podle biologických hodin třeba ve 03: 30. To je otročina !!


Avatar uživatele
Bronzový

www
To se právě pleteš! :D
My Češi máme všecko http://cs.wikipedia.org/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Rušení letního času, nebo změnit pracovní dobu , to je přece stejné. Když mám dělat podle slunce od 8 do 16, a těch 8 skutečně podle slunce je, nebo místo 8 to posunu na jinou hodnotu, nebo změním pracovní dobu, tak co se změní? V čem je rozdíl? Kromě toho že to naštve většinu lidí, mění se pouze délka stínu příslušných budov . A ekonomický užitek to nemá.


Avatar uživatele
Bronzový

Plně souhlasím, taky bych zrušil zimní :)


Avatar uživatele
Stříbrný

Také bych závádění letního času zrušil. První týden či dva se o hodinu dřív špatně vstává. Ale nevěřím, že se změna času v nejbližší době zruší.


Avatar uživatele
Bronzový

Komunisté a letní čas? Slova vhodná k vytesání do kamene! Letní čas byl zaváděn již v dobách, kdy komunisté byli ještě v plenkách. Poprvé byl zaveden v průběhu 1. světové války v období let 1916 - 1917, a to v Německu, v Rakousko - Uhersku, Anglií, Rusku, a možná i jinde. A já ještě k tomu dodávám, že komunisti určitě potopili Titanic.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

pro mosoj
Já vím, že letní čas zavedl i Hitler, ale po válce byl zrušený.Komunisti ho zavedli v r.1979 kvůli tomu, aby se uštřila eletřina.
A mým příspěvkem jsem reagoval na to, že jsou lidé, typu Alesh, kteří tento čas preferují a na druhou stranu odsuzují všechno to, co zavedli komunisti.Takže v tom mají nějaký zmatek.
Já jsem nadával už tenkrát, protože nejenom lidi, ale i zvířata (krávy, prasata atd) s tím trpí (jiný čas na krmení, dojení atd).

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Rozumím. Argument, že se mohu déle válet u grilovačky neberu a je ubohý. Časová pásma také neberu. S těma nikdo nešmrncá 2x za rok.
Já si nejsem jistý jestli to tenkrát zavedla jenom naše republika nebo to bylo v souladu s Evropou.
Včera jsem si náhodou vyslechl názor dcery která dojíždí a musí ráno vstávat. Až si zvykne tak se to zase změní.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4948
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2676
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2074
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.