AmazedWolf

Proč chce EU omezit prodej zbraní?

Teroristi si je stejně seženou na černém trhu, tak jaký je důvod?

Nejlepší odpověď
quentos

Protože si myslí, že tím omezí teroristické útoky. Když jsem to však slyšel, řekl jsem na to přesně to, co Vy v popisu otázky.
Správná odpověď se tedy zdá být, že je to jen další zbytečná obstrukce ze strany EU, jakých už tu bylo mraky.

Další odpovědi
lexx

ale houby teroristi…mocipáni paraziti mají strach z vlastního 100× podvedeného lidu, občanů, až to jednou praskne budou dít věci, nebude to už dlouho…

gecco

Teroristi ano – ale ne ktekterej pomatenec…
😉
Na druhou stranu – současné požadavky ´EU´ na omezení – pokud jsem si vědom, dohromady nic neřeší.

odik

Já tedy ten zákon nečetl důkladně, ale jak si myslíte, že by se Vás měl dotknout? Na nákupu a držení zbraní v ČR se nic nezmění, automatické zbraně stejně mít nemůžete atd.

Takže abych odpověděl na otázku:
Ano, snahou je omezit terorizmus. Že si je seženou jinde? Samozřejmě, ale aspoň se snaží něco dělat. A mně to nevadí, protože mě to nijak neomezí. Se zbrojním průkazem a povolením od policie si běžnou zbraň pro svoji ochranu mohu pořídit, i kdyby ten zákon platil (= tak to funguje už nyní).

dr.luha

Aby měli islamisti jistotu, že jim kdejaký obyčejný civilista nezmaří jejich akci.