aliendrone

Proč chce Dimon kryptoměnu?

Vy, kteří neznáte názory J. Dimona na Bitcoin a kryptoměny vězte, že je to jeho velký odpůrce, mnohokrát se nechal slyšet, že jde o blbost, přechodný módní trend apod. Tomu rozumím, jakožto pro CEO J.P.Morgan Chase (jímž Jamie Dimon je) jsou kryptoměny smrtelně nebezpečným nepřítelem a pravděpodobně jediným s potenciálem zlikvidovat současnou pokřivenou zlodějsko-inflační formu systému, na které právě banky, jako je JPM Chase neuvěřitelně profitují (na úkor všech ostatních). Potud vše jasné, takže

PROČ CHCE DIMON ZAVÉST VLASTNÍ KRYPTOMĚNU?

Nejde mi o názory profíků finančních analytiků (ty si umím přečíst sám), rád bych vaše úplně amatérské názory (i kdyby byly takříkajíc „totálně mimózní“, postavené jen na „selském rozumu“ – ty bych nejraději), takže se nestyďte a pls pište co vás napadne, já si to už nějak přeberu. Znovu opakuji, nepotřebuji „expertní“, nýbrž mi jde o laické názory (nezatížené profesionálním úhlem pohledu), jde o vytvoření si nového vhledu na věc, takže klidně pište co vás po ZAMYŠLENÍ napadne. (tedy nikoliv COKOLIV, jakýkoliv nesmysl jako „protože má rád zelené zapalovače“, ale např. „protože chce podrazit stávající kryptoměny“ nebo „našel způsob, jak na tom vydělat“ apod.) Díkes!

Nejlepší odpověď
Edison

To bude nejlepčí, dyž se ho zeptáš, čéče… 😁

Další odpovědi
Drap

Myslím, že jde pouze o to, alespoň v této době, zajistit si své místo na tomto trhu, aby J:P:Morg. se vůbec zapojila to kryptoměnového trhu. V případě že začnou touto cestou velké sumy v mezinárodních převodech a podobně, tak to vyjde levněji a podstatně rychleji. Myslím, že v tom vidí přece jen možnou příležitost a nechce přijít o šanci. Velký bankovní byznys je tvrdý boj a jde o velké případné zisky.

led

Zjednodušiť presun kapitálu. Je jednoduchšie a lacnejšie narábať s elektronickou menou, než s fyzickou menou, ktorú treba aj fyzicky obnovovať, zamestnávať množstvo personálu fyzicky narábajúcich s touto menou a ochraňovať ju pred fyzickou krádežou, netreba výrobné kapacity a podobne.
A na druhej strane je v ľudskej povahe, že čo je fiktívne, nehmotné človek nepočíta tak, ako peniaze v hrsti. Len si porovnajte, ako ľahko platíte kartou a ako ťažko vyťahujete bankovky z peňaženky.

anonym

Nejspíš jen potřebuje už do základních algoritmů kryptoměny nějak zakomponovat sám sebe jako neoddělitelného provozovatele základních operací – transakcí. U jiných kryptoměn může transakci potvrdit kdokoliv, ne nutně nějaká banka, ale kdokoliv (k potvrzení transakcí realizují společně tzv. těžaři) … tohle se bankám pochopitelně nelíbí protože v tom nevidí svůj zisk, vlastně vidí jen to že je už nikdo nebude ke správě účtů a transakcím mezi účty nikdo potřebovat. Potřebují navrhnout takovou kryptoměnu která toto změní a která vytvoří závislost na centrálním provozovateli.

anonym

někteří tu hovoří o přednosti práce s daty nad prací s kovovými mincemi a papírem … to je jistě pravda, je to mnohem praktičtější když převod může udělat počítač a nemusí se peněz dotknout lidská ruka, ale takto to banky dělají už docela dlouho to není přímo výhoda kryptoměn. Skutečná přednost kryptoměn je decentralizace, jejich návrch totiž přišel s revoluční koncepcí při které vůbec není potřeba aby existovala jakákoliv banka, nemusí existovat žádný správce vašeho účtu to je ta obrovská změna které se banky samozřejmě bojí a chtějí navrhnout vlastní pojetí kryptoměn které by jim zachovalo onu neoddělitelnou úlohu správců účtů a realizátorů všec transakcí 🙂 proto zkouší navrhovat vlastní řešení ale ta jsou pochopitelně zaostalá právě proto že tu decentralizaci vrací zpět do formy centralizované správy a zcela opouští koncepci na nikom a ničem nezávislého blockchain …