Lurius

Proč čerti člověka trestají za hříchy, neměli by ho spíš pochválit?

Berte to prosím s nadsázkou

Nejlepší odpověď
EKSOT123

Naopak zkusím pár úvah, jak by to mohlo být bez nadsázky: Ať už se padlí andělé jakkoliv k lidem lísají, mají k nim zášť. Protože lidé mají zaujmout jejich místa v nebi. A když se jim podaří někoho svést, tak asi svou kořist nebudou hýčkat, ale naopak se jí vysmívat a trápit. Lze si představit, že v pekle by mohla být tak trochu anarchie a nikdo nebude mít před nikým zastání. Nebo jen trochu. Ale zase na druhou stranu, zřejmě středověká představa o spokojených čertech stojících u kotlů a vykonávajících spravedlnost na lidech, nebo se těšících z toho, že se mohou lidem mstít a mít tak alespoň nějakou náhradu duchovních potěšení, která měli v nebi, ta představa je úsměvná. Čerti by měli trpět za své skutky minimálně stejně jako lidé. Samozřejmě i kdyby peklo bylo bez vzájemných naschválů a teroru, zřejmě není vůbec o co stát. – Duše jsou zbaveny všelijakých božských výtvorů a potěšení a ponechány vlastním výčitkám svědomí a vědomí, že je nikdy nic lepšího nečeká…
No fakt nevím, :<)

Další odpovědi
seraphico

Je to jejich práce. Oni jsou samozřejmě rádi, že lidé hříšnou duši mají, bo by se tam dole nudili, ale pochválení by nebylo moc čertovské.

Femme Fatale

Protože Ďábel možná není zlý sám o sobě , přestože je synonymem zla ;) Ano pokouší , ale nemůže řídit život lidem. To si muže řídit jen kazdy sám. Ďábel netrestá… v pekle se každý trestá sám, poháněn svou vlastní vinou.Jeho vlastní výčitky a obrazy činu, které spáchal jsou jeho peklem až do doby… nez pochopí….pro někoho navěky.
A čert by měl pochválit ? Samozdrejme je mu velmi úsměvné jak člověk dokáže byt marnivy, hloupý a jak si ničí život …kvuli špatným hodnotám, které si sám nastavil.Každý má na výběr. Ďábel je mocnost protikladná k Bohu. A mají mezi sebou svou dohodu. Obě tyto mocnosti tvoří rovnováhu. A jelikož čerti nejsou z pozemského světa nemohou na ne platit pozemské zákony, tudíž nemohou byt potrestáni, jak tu někdo zmiňoval;) jejich trest je už jen to byt mezi lidmi. Nesnáší nás .