modnar

Proč bývám v určitou dobu vždy ospalý?

Po sedmi hodinách ve škole mívám některé dny kurz, vždy okolo 15:45 až do 16:10 mi začne padat hlava a já s tím nedokážu nic udělat (po 16:10 ospalost kompletně odezní). Vždycky se štípu do ruk či do zranění, abych se ‚lek‘ a udržel vzhůru, což pomůže na pár sekund.
Spím obvykle 8 hodin, zkoušel jsem si dnes dát dokonce půl hodiny předtím kafe, ale dopadlo to stejně. Je to hrozně otravné, nevím, co proti tomu dělat.

Díky moc za odpovědi, problém ale je, že chvíli si zdřímnout je pro mne nemožné, jelikož mám vše moc za sebou a sotva stíhám. A vždy, když si někdy odpoledne pospím, z dvaceti minut jsou 4 hodiny. Celkem mě to mrzí, že tělo nedokáže fungovat celý den, jsem jak důchodec 😁

Nejlepší odpověď
orestez

Svět je hejbací mraveniště. Zalezlí mravenci nejsou vidět: ředitel, mistr, policie. Protože je potřeba využívat všechen volný čas k odpočinku. Zlomit si ruku každý den v jednom místě, no, to by vedlo k vytvoření nového kloubu, jako obrana oranismu, no nic. Jeden známej vědec, jo, kurňa snad píše knihy, letěl z Ameriky až do Amazonie. Tam samo malým letadlem. A on, aby mohl potom pracovat, potom až vystoupí z toho letadýlka, tak po celou dobu spal. Nebo podřimoval. To znamená, že nikdo z nás nejsme extra schopni udržet mysl ve stavu Einsteina. Spousta třeba řidičů má problém udržet pozornost po dobu 5 minut. Je tedy nutné rozeznat ten čas, kdy tělo, mysl potřebuje odpočinout. Ne-li, bude Alzhaimer v pozdějším věku. Při cestě do … školy tedy nehonit mysl do rozrušení kávami, trávami, kecáním, ale najít si volné místo k sezení a zdřímnout. Ve škole nebo na školení, prostě to přijde. Pak by pomohlo pozdější učení, nahrát si zvuk a ten si pak poslechnout. Spousta učitelů dokáže uspat celou místnost. Já ale znám skvělého zapáleného řečníka, který dokáže únavu zahnat. Ale to už nepatří do odpovědi.

Další odpovědi
dubraro

Biorytmy. Máme to mnozí.

Kepler

Zřejmě zato může určitá mozková únava, ten orgán dokáže sebrat energie opravdu dost. Chce to mezitím dát aspoň na půl hodiny šlofíčka, nebo relax pro regeneraci. Zasytit se mezi tím vydatným obědem taky spolehlivě uspává.

Jen dodám: plné bendžo zaměstná žaludek do té míry, že mozku se kyslíku nedostává a tomu vercajku níž pod břichem jakbysmet. Kdo mi to vyvrátí, tomu pošlu svůj hrnek.

marci1

Mozek volá:„Kyslík!“ a tělo prahne po vodě.:-))

Doplňuji: Jak bych ten článek přivolala: https://zpravy­.idnes.cz/sko­ly-tridy-oxid-uhlicity-rekonstrukce-fdg-/domaci.aspx?c=A171127­_213307_domaci_mok

marci1

Kdysi děcka ve škole musela o velké přestávce ven ze třídy, otevřela se okna a důkladně se vyvětralo. Děcka mezi tím „korzovala“ na chodbě. Pak se vrátila do vyvětrané třídy. A dnes, kdyby někdo chtěl otevřít okno, tak ho ostatní „přizabijou“. Ani lok kyslíku! 🙂

orestez

Marci1, Náš mozek jiných lidí volá: „kouř!“ Někteří z nás ani už neodpovídají „smrad“. A tělo, co tělo, těleso těl prahne po pivě. A po jakém!

orestez

Tak jsem si dal práci, abych dodělal ty 2 mluvící borce, kteří při hodinové výuce zaujmou. Čovek pak čučí. Jeden je soudní znalec, http://www.pro­ficb.cz/dokumen­ty/pozvanka_2014­.pdf tak kdyby vás zajímala problematika zateplování baráků tak to je von. A pak na Youtubku podobně přednáší, jo, se svým osobním nadšením, že to ví a že to všem může říct, že je to tam lepší než doma, tak Ing. Tomáš Přibyl. Tady link na jeho přednášku https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qoMrv7UB­dqg
Ing. Tomáš Přibyl, Klepání na hvězdnou bránu
13 833 zhlédnutí

Hvězdárna a planetárium Brno