Savier

Proč bývá na místě autonehody písek?

Co tam dělá? Tohle nevidím poprvé.
Zdroj obrázku Týdeník Policie

Nejlepší odpověď
elkon

Většinou se tím eliminují ropné látky. Není to písek, ale nějaká savá, případně neutralizační látka, kterou používají hasiči.

Další odpovědi
Filip84

Savier, to není písek! 🙄🤓

Zove se to „sypký sorbent“, je to povinným příslušenstvím všech stanic k prodeji tekutých PHM, tj. nejen bensinových pump, ale také třeba autodílny, a krom toho to patří k výzbroji jednotek HZS, včetně tzv. dobrovolných hasičů.

Slouží to k tomu, co o tom říká název: k sorpci (nassátí) kapalin, které by mohly poškodit životní prostředí, které jsou hořlavinou I. třídy, a proto by se mohly snadno vznítit, no a nebo které jsou těkavé a jejichž páry jsou výbušné. Tedy k nassátí úniku motorovýho oleje, bensinovýho paliva, Dieselu, kerosenu, atp.

Zdroj: https://www.ko­vaz.cz/sypky-sorbent-na-olej-absodan-plus-10kg-na-oleje-naftu-a-benzin-sorbent-dn-1-59662/

Pepa25

Filip84: věcná správná, gramaticky šílená odpověď

Filip84

Savier: Uděláme veřejnou sbírku a koupíme to na hraní jyřýkovi🤪, Rokiovi🤪, mychale🤪 schyzofrenije, jediné chytré – všichni ostatní jsou blbý, a tak.

Oni si s tím budou hrát, když z nich něco vyteče (třeba když u toho budou slintat, nebo na tom budou jebat, nebo jeden druhýho podřeže: nevadí! 😎😜😂), tak se to jenom sebere na lopatu, vyhodí do popelnice, doplní čerstvým – problém vyřešen, harmonie obnovena! 😎

Príma věc, něco jako kočičí záchod! 😎😜😂😈

Savier

To je skvělej nápad! Je to hodně savá látka. Tak třeba to vysaje Rokia i Jiříka :))

Filip84

Savier: To se obávám, že ne, leda bychom se, také, složili na „Vasila s Igorem“: dali bychom jim všimný, no a oni by si všimli, že by měli jít – na to hřiště pro přerostlý děti, kde by si hráli – tak jako úplnou náhodou, víš co, svázaní do kozelce (asi vítr – fakt nikdo neví, kdo je svázal! 😲 Teda soused se domníval, že něco viděl, ale když mu přišel kurýrem katalog orthopedické protetiky, tak se rozvzpomněl, že vůbec, ale vůbec nic neviděl! 😈), aby si tu hru více užili! 😎😂 – a tam jim ukázat, jakej má Igor novej nůž a Vasil novou břitvu (Igor je hovado, ale Vasil je hodný kluk – nenosí u sebe nůž, ale je hodný kluk, tak je vždycky dokonale oholený: proto u sebe, raději, pořád nosí břitvu! 😎😂), no a protože oni jsou úředně uznaní, certifikovaní, pacienti s hlavou, tak nikomu nepřijde divné, že si půjčili nůž a břitvu od Igora a Vasila, aby si je mohli pořádně prohlédnout, a pak se vzájemně pořezali a popíchali tak, že je ta ssavá látka, skutečně, vyssála! Ani vyšetřovateli už to nepřišlo divný, jak se pořezali a popíchali, když byli svázaní do kozelce: dostal všimný, tak si všiml, že to je úplně, ale úplně normální věc! 😎😈😈😈😂

Savier

elkon: Mockrát děkuji za odpověď.

elkon

Není zač.