Weirdquestio

Proč byly kvůli covidu zakázané zrovna trhy?

Je to považováno za zbytnou věc, oproti obchodním domům? Nebo se na to pohlíží tak, že na trzích se schází lidé a stojí tam se svařákem, ale v obchoďáku jen přijdou do obchodu a odejdou? Zajímal by mě myšlenkový pochod.

Protože omezení účastníků akcí chápu, ale tohle ne.

Odpovědi
Pepa25

To je dobrá otázka! Pokud zkusíme najít odůvodnění v příslušném usnesení vlády https://www.vla­da.cz/assets/e­pidemie-koronaviru/dulezite-informace/omezeni-maloobchodu-a-sluzeb-1066.pdf … tak tam žádné není! ☹ (protože nouzový stav) Už aby šla stará vláda od válu …

Ametyst

Podle mne je to zase další frontální útok na ty nejmenší podnikatele. Také to, aby se lidé nestýkali. Cílem je lidi zlomit a podvolit. Nadnárodní monstrózní prodejci se nemusí nijak snažit o zákazníky, malí lokální prodejci ano. Až tu všechno domácí zkrachuje, přijde nějaké globální monstrum, které ani nevědělo, kde Česká republika leží, a koupí to tu všechno za hubičku. Jako se to tady dělo po roce 1990.

Emefej

Protože venku je sychravo, v klimatizovaných obchodních centrech je zdravější atmosféra.

Beno

Zakazovat trhy by se neměly, lidé stejně chodí do obchodů. Teď jich bude vice na jednom místě. Venku je více čerstvého vzduchu. Mohl by se snad omezit jen počet zákazníků.

Ametyst

Emefej: jasně, klimoška, semeniště virů, je nad všechen čerstvý vzduch.:-))