JežíšKristus

Proč bylo všechno zavřené při 3 tisících nakažených, a při 22 tisících nemáme proti covidu žádná opatření?

3 tisíce: zavřené restaurace (výdejová okýnka), lidé na home office, zavřené školy, zákaz tance v klubech.
22 tisíc: plné restaurace s lidmi bez roušek, otevřené školy, lidé se vrátili do kanceláří, může se tancovat.

Jaký smysl to dává? Zeptal bych se ministra zdravotnictví, ale už fakt nevím, kdo jím je…

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to především strach zavést omezující opatření i vůči lidem s očkováním.Nejprve lidem naslibovali hory doly včetně bezinfekčnosti a skutek utek.Lež má krátké nohy a brzy ta lež vyplave na povrch.

Další odpovědi
led

Kedysi dávno v začiatok pandémie 3000 nakazených covidom19 bolo stráááášne veľa pre nepripravené zdravotníctvo a štátne orgány. Ale ako isto všetci vieme, keď niečo trvá dlho, človek si zvykne. Aj keď chorobnosť rástla, mnohí už na to prestávali reagovať, rúška, respirátory a ďalšie opatrenia začali považovať za zbytočnosť.
„Čo je to 20000 nakazených z 10 miliónov obyvateľov, mňa sa to netýka. Nemám príznaky. A to si myslíte že kvôli tomu nemôžem ísť na pivo, ani sa stretávať s kamarátmi…“ Nepočujete tieto slová vo vašom okolí?
A keď zdravotníci a zodpovední hrozia proticovidovými opatreniami, zákazom zhromažďovania v reštauračných, kultúrnych a športových zariadeniach, hneď sa mnohí búria a volajú na barikády, hlasujú za defenestráciu vlá­dy.

Pepa25

Politika, co jiného. Ti staří už chtěli nechat nepopulární opatření na nové, ti noví chtějí, aby si to ještě vyžrali ti staří. Do toho nový experní tým, kde jsou názory od Šumavy k Tatrám a na ničem se neshodnou. Takže nikdo nedělá nic …

Disraeli

Tehdy to byla neznalost situace… nevěděli, co mají dělat, co je správné/vhodné a lišili se i názorově i jinak a taky proto se střídali různí ministři a odborníci (i kvůli zanedvání/selhání). Taky doufali (někteří), že to třeba omezí/vymýtí hned v počátku a že se to nebude pak šířit… že to dostanou pod kontrolu a podobně,
Nikdo neříká, že to bylo (nebo je) efektivní.

Teď je to strach, opět nerozhodnost, období konce/výměny vlády atd. Nestojí o nepopularitu, navíc bylo plno slibů o žádných nových omezení, o benefitech pro očkované atd…
Aby někteří (třeba pak už i nová vláda), nezavedli nový nouzový stav a lockdown jen pro neočkované (jako v Rakousku).

Ametyst

Co jenom opatření, ale žádnou léčbu. Zde jedno z vysvětlení: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=U2FsMx7Q-OU

Pepa25

ten který je: očkování v ČR prokazatelně zechránilo tisíce lidských životů. Kdo to nevidí nebo nechce vidět, je ignorant.

led

mosoj, Lenin môže za pandémiu iného víru. Tomu sa postavil hrdinný vakcinátor Kapitál a vírus marxleninizmu je na ústupe.

JežíšKristus

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

JK: nemám televizi, a informace si seženu na internetu. Vidím, že už ta situace, kdy se lidem lže od rána do večera, je neudržitelná, tak tam někdy pozvou osobu z opačného tábora. Překvapen? Dvořák mě nezajímá, ani celá pražská žumpa, kde se všichni znají, každý na někoho něco ví, a drží basu, kamarádíčci.