jankvapil9

Proč bych se měl bát koronaviru?

Čím se to liší od klasické rýmy? Úmrtnost stejná, příznaky stejné. Proč bych z toho měl být vystrašený?

Odpověď pro Mc Merkurion:
Ani když mám rýmu, léky neužívám.

Nejlepší odpověď
quentos

Nikdo neříká, že bys měl…

Další odpovědi
Kelt

Proč by ses měl bát lva, když je v kleci a víš, že se k němu nesmíš přiblížit a nesmíš jít do té klece. A určitě nepůjdeš do centra s největší koncentrací koronaviru, tedy tam, kde koronavir můžeš chytit. Můžeš chytnout jakýkoli vir, bacil, naše tělo je odolné, má imunitu, která s věkem postupně slábne. Pokud máš nějaké informace a dbáš na prevenci, tak se bát nemusíš. Možná tě situace trochu zneklidňuje, ale to nic. Novináři potřebují o něčem psát.
Taky vím, že jsou místa, kde mohu dostat přes hubu a protože nechci dostat, tak tam nechodím.

Mc Merkurion

… no, třeba proto,že na rozdíl od rýmy, na toto nemaj lék … kdyby to tolikrát neopakovali, nebyla zkrzevá to panika, nedivil bych se tomuto dotazu …

… to že neužíváš léky není důležité, kdyby se ti přitížilo, existujou, proto to můžeš hodit za hlavu a díky tomu, že je užívaj jiní, nešíří se to tak rychle a dá se to vyléčit … toto jen tak nepřechodíš … nejsem šiřitelem paniky, jen odpovídám dle faktů …

antalastasa

Mc Merkurion: lék na koronavirus očividně existuje, když se minimálně 42 000 lidí vyléčilo. Říká se mu čas a příroda :) A na rýmu existuje zaručený lék?
Tedy odpověď na otázku: Není se čeho bát.

Pepa25

Dovolím si citaci zdroje (viz odkaz), informace k současnosti:
"Máme se bát?
Pokud se nenacházíte v oblasti, kde už epidemie probíhá, pak je riziko, že onemocníte, velmi malé. (UPŘESNĚNÍ: V České republice už máme první tři případy. Vesměs jde o lidi, kteří se nakazili v Itálii, zatím tedy není známo žádné domácí ohnisko nákazy, což je důležité. Až se nějaké objeví, může být situace horší, zatím jsme oblastí, kde epidemie v plném smyslu slova není.)
Pokud v takové oblasti jste, nedávno jste v ní byli nebo jste v kontaktu s někým, kdo tam byl, pak je potřeba s určitým rizikem počítat.
Covid-19 je onemocnění, které může proběhnout bez příznaků. Může mít velmi mírný průběh. Ve vzácnějších případech ale může způsobit vážné potíže, a jak známo, lze na ně i zemřít. Dosavadní čínské statistiky sice ukazují, že zemřela asi 3,4 % nakažených, což je hodně (přinejmenším třicetkrát více než u chřipky), pravděpodobně však jde o velmi přehnané číslo, protože velká část případů nákazy vůbec není podchycena. Kolik nepodchycených je, to je velice sporné, odhady odborníků se liší v rozsahu desítkového řádu.
V oblasti s nízkým rizikem, kterou zatím Česko je, představuje větší riziko panika než samotný virus. Je dobré vědět o preventivních opatřeních a sledovat aktuální informace. Není dobré být ve stresu. (Tohle zatím platí. Ještě stále jsme oblastí s nízkým rizikem, tři nakažení na tom nic nemění.)

Zdroj: https://denik­n.cz/299534/co-byste-meli-vedet-o-koronaviru-nove-otazky-a-odpovedi/

led

Báť sa treba každej choroby, ktorá dokáže človeku ublížiť.
To len tak pod čiaru.

V súčasnosti už existuje liek na koronavírus, ale! nie je ešte plne potvrdená jeho účinnosť, pre relatívnu krátkosť času a rýchlosť šírenia nákazy. Na potvrdenie účinnosti treba čas na testy a sledovanie jeho účinnosti v rôznych štádiách ochorenia.
V dnešnej dobe by som to nazvala testovanie lieku v bojových podmienkach.

Mnohé choroby v histórii človeka sa šírili práve z neznalosti ich účinkov a ich masovom neutralizovaní. Aj keď v labolatornych podmienkach účinnosť lieku môže byť plnefunkčná, až jeho masová výroba a správne použitie dokáže nákazu odstrániť.
Žiaľ, do toho majú čo povedať aj peniaze.

Beno

Některé léky můžou prý škodit.
https://www.o­koronaviru.cz/i­buprofen/

Marty Koller

Jo Korona virus je příšerný už aby jsme se toho zbavili, ale dám vám všem radu podívejte na film Smrtící Epidemie 1995, dozvíte se tam hodně věcí stejně jako já.

Edison

antalastasa: 42000 lidí se nevyléčilo, ale uzdravilo. V tom je podstatný rozdíl. Vyléčení se léčili, k čemuž v tomto případě nedošlo. Ti lidé se uzdravili, bo jim k tomu pomohl jejich imunitní systém.

Mc Merkurion

@antalastasa: … to o tý přírodě povídali ekologové, když se na Šumavě přivazovali ke stromům, o kůrovci >>> a víme, jak to dopadlo …

@quentos: nikdo neříká, že by měl, jen když se ptá, proč, je jasný že mezi koronavirem a chřipkou je malinkej rozdíl …

… bát se člověk nemusí, ale taky nemusí pokoušet osud a jezdit se kochat do nakaženej oblastí … jak se říká: všeho s mírou …