Savier

Proč bůh nezabrání válečným zvěrstvům?

Nejlepší odpověď
quentos

Narážíš na starý problém zvaný teodicea. Počti si: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Teodicea

Další odpovědi
annas

Na netu najdete několiklvýkladů. Např,. Kde byl Bůh v Osvětimi?

BůKde byl Bůh v Osvětimi?

Evangelická teoložka Dorothee Sölleová ukazuje, že za výtkami Bohu „Kde byl v Osvětimi?“ či „Proč nezabrání válkám?“ stojí falešný, hluboce nekřesťanský pojem mocného boha, zbavujícího nás naší vlastní zodpovědnost.
Mé království není částí tohoto světa. Kdyby mé království bylo částí tohoto světa, moji sloužící by byli bojovali, abych nebyl vydán Židům. Mé království však není z tohoto zdroje.“

https://www.ka­tyd.cz/clanky/kde-byl-buh-v-osvetimi.html

"Původ zla je v ráji,.
Dle bible vše začalo v ráji. Bůh umístil do zahrady Eden strom poznání dobra a zla, aby Adam s Evou měli možnost vybrat si buď Boha poslechnout, nebo neposlechnout. Adam s Evou měli naprostou svobodu a mohli dělat vše, co chtěli, s výjimkou jedné věci, a tou bylo jíst ze stromu poznání dobra i zla. Genesis 2:16–17, „Hospodin Bůh člověku přikázal: ‚Z každého stromu v zahradě můžeš svobodně jíst, kromě stromu poznání dobra i zla. Z toho nejez, neboť v den, kdy bys z něj jedl, jistě zemřeš.‘“ Pokud by Bůh nedal Adamovi a Evě možnost volby, v podstatě by byli jen roboti, kteří dělají jednoduše jen to, k čemu jsou naprogramováni. Bůh ale stvořil Adama a Evu jako „svobodné“ bytosti, schopné činit rozhodnutí, schopné rozhodnout se mezi dobrem a zlem. Aby byli Adam a Eva opravdu svobodní, museli mít možnost si vybrat.

. Šlo o skutek neposlušnosti, který otevřel Adamovi a Evě oči, ale směrem ke zlu. Jejich hřích – neposlušnost Bohu – uvedl hřích a zlo na celý svět i do jejich životů. Snězení ovoce, jako výraz neposlušnosti Bohu, bylo tím, co dalo Adamovi a Evě poznání zlého (Genesis 3:6–7).

Bůh se zlem nejedná tak, jak by si mnozí naivně přáli – silou, protože je právě obviňován ze zneužívání moci, a nikoli z nedostatku síly. Pánu Bohu nejde o to, aby ukázal svou sílu, ale o to, aby zjevil svůj charakter, aby se představil, kdo je a jaký je. Bůh chce v jednání se satanem, vzpourou, hříchem a hříšníkem prokázat, že je Bohem lásky, pravdy, spravedlnosti a svobody. Krása charakteru se nedá dokázat použitím síly.
Přesto Bůh v boji proti zlu už něco udělal a ještě udělá. Udělal to, že přišel doprostřed vlády zla a osobně se utkal se satanem (viz. např. Mt 4,1–11). Ukázal, že je možné žít v harmonii s Bohem, bez přitakání ke zlému, jednat s pevnou páteří. Trpěl s těmi, kteří trpí, a položil život.

https://www.jw­.org/cs/knihov­na/casopisy/pro­budte-se-cislo-5-2017-rijen/co-rika-bible-o-valkach/

"Bůh se zlem nejedná tak, jak by si mnozí naivně přáli – silou, protože je právě obviňován ze zneužívání moci, a nikoli z nedostatku síly. Pánu Bohu nejde o to, aby ukázal svou sílu, ale o to, aby zjevil svůj charakter, aby se představil, kdo je a jaký je. Bůh chce v jednání se satanem, vzpourou, hříchem a hříšníkem prokázat, že je Bohem lásky, pravdy, spravedlnosti a svobody. Krása charakteru se nedá dokázat použitím síly.
Přesto Bůh v boji proti zlu už něco udělal a ještě udělá. Udělal to, že přišel doprostřed vlády zla a osobně se utkal se satanem (viz. např. Mt 4,1–11). Ukázal, že je možné žít v harmonii s Bohem, bez přitakání ke zlému, jednat s pevnou páteří. Trpěl s těmi, kteří trpí, a položil svůj život za člověka (Iz 63,9). Zemřel na kříži, aby ukázal svou lásku a odhalil zrůdnost zla. Hřích přivedl Lásku a Pravdu na smrt.

Pán Bůh pomáhá svou přítomností všem, kdo bojují proti zlu. Ujišťuje je o své péči, porozumění a lásce (Gn 3,15; Iz 41,13; Mt 28,20)
Bůh však také definitivně zničí zlo. Zlo již brzy přestane existovat. Bůh se vypořádá s tím, kdo uvedl hřích do vesmíru a na naši zemi, takže všichni – satan, jeho andělé a svévolní lidé, kteří se se zlem ztotožnili – budou zničeni. Bůh udělá za celou tragédií zla tečku a zlo už nikdy víckrát v dějinách vesmíru nevznikne (Na 1,9), protože všem bytostem ve vesmíru bude jasné, kdo je Bůh a jaký je. Proto Bůh bude moci definitivně a rázně vyřešit problém zla tím, že je zlikviduje (Ez 28,19; Zj 20,10.14.15). Bůh očistí naši zemi a celý vesmír od existence zla.

Bůh je vítěz. Na kříži už porazil ďábla. Avšak rozsudek nad satanem bude vykonán až po druhém příchodu Pána Ježíše. Bůh si přeje, abychom věděli, jak celé drama dopadne. Chce, abychom se pro něj rozhodli na základě dobrých důvodů. Svoboda je tam, kde si můžeme vybrat a nést za své rozhodnutí zodpovědnost. Dnes máme možnost si vybrat, na čí stranu se postavíme – zda na stranu satana, anebo na stranu Krista. "

https://www.bi­bletv.cz/evan­gelium-pro-dnesek/4-lekce-puvod-zla

Domnívám se, že v moderním světě se vše obrátilo vzhůru nohama. Příčina mnoha katastrof a utrpení nespočívá jen .ve zbraních, kterými se zabíjí, ani v úřadu, který to schválil, ale v jednotlivých lidech, kteří povolili uzdu své nenávisti, lhostejnosti, chamtivosti nebo závisti. A to jsou duchovní vlastnosti. Zlo tedy není materiální povahy, ale povahy duchovní. Člověk jako mrávnío bytost necitío zásady morálky, ale opoužije zbrtaně kl účelu, který je špatný,.

„Materialistická filozofie, která chtěla vyléčit zlo zlepšením společenských poměrů, selhala v posuzování člověka. Spoléhala na to, že člověku
stačí pro dobré jednání pouze dostatek materiálního zajištění a volného času
pro zábavu. Jenže člověk je také duchovní bytost, která potřebuje i vnitřní
motivaci, vědomí smysluplnosti, spravedlnosti, morálních hodnot své práce,
osobní přátelství, lásku, odpuštění. To vše jsou duchovní hodnoty. Například spravedlnost nebo na druhé straně nespravedlnost a závist – ta se nedá
měřit, vážit nebo spočítat. Tyto vlastnosti posuzujeme na základě osobního
vztahu. A tady jsme u další důležité výpovědi – problém dobra a zla je nejen
duchovní, ale zároveň osobní. Jen v osobním vztahu můžeme zakusit, co je
to např. láska nebo spravedlnost, nenávist a nespravedlnost.“

Podle studia filosofie a článku v odkazu

https://www.ad­ventorion.cz/ke-stazeni/zobra­zit/779

zjentek

Byla doba, kdy jsem lidem věřil a teprve až mnohem později, na základě vnímavého/citlivého pozorování jsem pochopil a připustil si, jak se doopravdy chovají a že je jejich chování neměnné, čili pevně dáno. S větší traghédií jsem se v universu nesetkal. Člověk je hrubý omyl a od té doby (pochopení) nemůže nic očekávat. Není ničím příznivým pro nic, nežli sám pro sebe (tato věta dokonale specifikuje jeho význam ve stavu života jak ho vnímáte). Zůstane opuštěn, je mi líto. Děkuju.

Roman71

Jednoduše proto, že za vším zlem tady na Zemi stojí padlý anděl, který je nazýván Ďábel a Satan (Zjevení 12:12). Všemohoucí Bůh Satanovi do jeho vlády nezasahuje. V Edenu Satan svedl Adama a Evu na scestí, svým způsobem zpochybnil Boží právo vládnout lidem. Nalhal Evě, že když neposlechnou Boží příkaz o nejedení ovoce ze stromu poznání, určitě nezemřou (což byla zlomyslná lež) a budou (jako Bůh) znát dobré i špatné. Na druhou stranu, Bůh učí lidi žít spolu v míru a řídit se jeho zákony lásky (viz dvě největší přikázání v zákoně). Praví Boží ctitelé už dnes spolu žijí v míru.

Lidé, kteří Boží vůli ignorují, válčí jedni proti druhým, za tiché podpory padlého anděla a jeho démonů. Proto je na zemi tolik zla a utrpení.

Dobrou zprávou je, že Statanovo řádění nebude trvat věčně. Vše jednou pro vždy ukončí Boží království a Země bude rájem, kde bude mír a klid (Daniel 2:44; Matouš 6:9–10; Žalm 37:10–11).

elkon

Protože neexistuje.

jirka F

Bůh by se neměl plést do lidských životů.Pokud nebojují s démony.Jestli chce bůh aby v něj lidé věřili musí bůh věřit jim.

Ametyst

Naopak, Alláh je podporuje.

Rokio

Bůh je pouze lidský konstrukt. Lidé si ho vymysleli.

Pokud jsou bohové velmi vyspělá mimozemská civilizace na úrovni bohů, která lidstvo stvořila, tak tento proces trval miliardy let a ti mimozemšťané ani pak nemusí vědět, co se s lidmi děje. Nemají na lidi vliv. Je to jako dlouhodobý vědecký projekt.

led

Boh vás skúša, nakoľko ste verní vo svojej viere a odolní voči hriechu.

OSHO

Komu není od boha rady, tomu nepomůže bůh!

Savier

Nerouhejte se!!!