Mp2

Proc autonehodu řeší kriminálka?

Je ro normální postup, nebo řeší jen závažnejši případy?
Má se jednat o přečin z nedbalosti

Nejlepší odpověď
elkon

Nehody šetří dopravní policie, pokud je při vyšetřování nehody zjištěn kriminální čin, vyšetřování přebere kriminálka.

Další odpovědi
Kepler

Běžnou dopravní nehodu řeší dopravní policie. Kriminálka se do toho vloží, jen pokud je podezření na závažný trestný čin. Přečin z nedbalosti do toho nespadá. Je to ale jen můj názor, příslušnou legislativu neznám.

Alesh

Důvodem jsou zraněné osoby při nehodě, prostě se to bere jako, kdyby někdo někoho napadl a způsobil mu zranění.

elkon

Pravdu má Kepler, to co píše alesh je blbost.

Alesh

Sám seš blbost, co je asi zraněná osoba? Trestný čin. Až u podobného případu budeš, tak se k tomu vyjadřuj.

Dochy

Zraněná osoba = trestný čin? To asi ne.

Alesh

Hele, tři měsíce zpátky jednu příbuznou srazila ženská ne přechodu – zlomená ruka. Vyšetřovala to kriminálka, co chceš jako řešit?
Jestli někomu zlomíš ruku autem nebo basebalkou, je zjevně jedno.

cukrar

Pravdu má tak elkon.