panenka

Problikávání baterky v autě

Dobrý večer chtěla bych se zde někoho zeptat mám auto Renault 19 rok výroby 1992 obsah 1.7 benzin. když jedu tak mi furt baterka bliká a někdy i svítí můžete mi prosím poradit v čem by mohl být problem děkuji
Doplňuji:
Baterka je stará 2 a půl roku

Nejlepší odpověď
ReHu

Mohlo by zlobit dobíjení baterie, nebo nějaký kontaktík.
Ale asi my bylo lepší zajet do servisu, at to proměří a mrknou na to.

Další odpovědi
Miroslavst

Samozřejmě servis je to nejideálnější řešení, ale rovněž bych sepodíval jak píše rehu na ty kontakty a to nejen na baterce, ale i na alternátoru. Taky by to mohl být uvolněný klínový řemen, který by bylo potřeba napnout.

mosoj

Copak baterka ale autíčko je staré. Takže typuji na alternátor , zřejmě uhlíky, ložiska nebo všechno dohromady. Přeji aby to nebylo nic víc.
Doplňuji:
Může být vadné i napěťové relé, ale to je stejně všechno v alternátoru.

mojitek

Panenko,muze jit jen o zcela banalni zavadu,treba zoxidovane kontakty ktere jsou primo na baterii ( +/-) nebo i jinde,ale muze jit i o uhliky,al­tík,atd atd. Kazdopadne tohle je jen strileni od boku,páč se to musi videt.Zajedte do servisu nebo k nekomu kdo se vyzna.Pak dejte vedet jak jste dopadla.Preju hodne stesti

Bumbes

Jak je ta baterka stará?

Doporučuji si ji nechat přeměřit v „baterkárně“. Ty levnější mívají životnost stejnou, jako záruku – cca 2–3 roky.
Záleží na zimním provozu, čim víc zátěže, tím menší výdrž.
Pokud by byl alternátor (usměrňovací diody) hin, tak by svítila, nebo stabilně prosvítala kontrolka – určitě ne nahodile.
Pokud by to byl řemen, tak by to mělo vydávat „divné zvuky“, anebo také svítit stabilně.
V „baterkárně“ určitě na to přijdou, zbytečné vyhazovat korunky za diagnostiku v servisu. Teprve po vyjádření aku-technika bych činil další kroky.

nabubindes

pokud při chodu motoru „nehvízdá“ klínový řemen tak je unavené hlavní přepínací relé. běžně se tomu říká regler, není to náročná oprava, každý autoelektrikář si s tím poradí, musí se vyměnit za nový…