Avatar uživatele
Registrovaný

Problém se sousedy, maj slepice a kohouty, narušování nočního klidu a ovzduší

sousedi mají slepice a kohouty,ty tady kousek od našeho kokrhaj,neustále,a jde o tamtud zápach z hnoje,a je to dost nepžíjemný,a nepřetržitý.Co se stím dá dělat???
Doplňuji:
bydlim ve meste a pokud si nekdo mysli ze kohouti v noci nekokrhaj tak ho na noc rad ubytuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

No, jestli bydlíte v paneláku a drůbež chovají sousedé ve vedlejším bytě, tak je to určitě na stížnost.
Ale jestli jste se přistěhoval/a z města na vesnici a teď máte pocit, že kvůli Vám mají starousedlíci vymlátit hospodářství, tak se radši vraťte do toho paneláku. Bude Vám tam líp.

Vím, je to dnes taková nová móda stěhovat se z města do přírody, ale nezlobte se, arogance přistěhovalců někdy nezná mezí.
My zrovna patříme k těm přistěhovalcům, ale na zvířata sousedů by nás nenapadlo si stěžovat. Ale byli tu i tací, už se naštěstí odstěhovali. A zvířectvo sousedů je tu dál.

Zkuste se prostě zamyslet, jestli jsou Vaše požadavky opravdu na místě.

P.S. Slepice a kohouti v noci spí. O jakém rušení nočního klidu je řeč?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obrátit se na místně příslušný obecní úřad nebo na soud.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle otázky si myslím,že jste z města a vlastník chalupy či chaty na vesnici,kam patří malá hospodářská zvířata,jako auta do velkých měst.Samozřejmě na uzavřeném prostoru,ty ale neodnaučíte kdákat,kejhat,kykyrykat,s tím se musíte smířit,ale co se týká zápachu ,ten je protivný i majiteli těchto zvířat.Sousedovi domluvit,aby si hnojiště udělal na jiném,vhodném místě.


Avatar uživatele
Bronzový

Říká se, že někdo chodí spát se slepicemi, tedy brzo. Tak jsem si myslela, že slepice a kohouti v noci spí, ti naši teda určitě noční klid neruší.


Avatar uživatele
Pokročilý

U ovzduší je třeba zkoumat zda porušují zákon č. 86/2002 Sb. o ochraně ovzduší a o změně některých dalších zákonů (zákon o ochraně ovzduší. Co se týče rušení nočního klidu: Osoba, jejíž noční klid je rušen, má několik zákonných možností, jak se domoci odstranění tohoto rušení. V prvé řadě je možno využít přestupkového zákona, který v § 47 stanovuje, že přestupku se dopustí ten, kdo poruší noční klid. Za tento přestupek je možné uložit pokutu až do výši 1.000,- Kč. Každý má tedy právo oznámit Policii České republiky, že je rušen noční klid a policie danou věc prošetří a zaujme stanovisko, zda přestupek byl či nebyl spáchán.

Zdroj: enviweb. cz/clanek/hluk/40135/ruseni- nocniho- klidu


Avatar uživatele
Zlatý

Chytit kohouta a domluvit mu aby kokrhal až budete pryč.
Pokud vám vadí, že kohout někdy párkrát zakokrhá brzy ráno, tak se venkovu raději vyhýbejte.


Avatar uživatele
Bronzový

Pokud kokrhá v noci,může to být tím,že jim něco leze do kurníku (myš,krysa,atd.) a ruší slepice na řádu.Jinak kohouti kokrhají stejně jako štěkají psi a bekají srnci atd.Kokrhání kohoutů je slyšet přes celou ves,takže s tím těžko něco uděláte.Jinak na jedno hejno připadá jen jeden kohout,takže bezprostředně soused vedle vás může mít jen jednoho.Jinak by se do krve porvali. Kdo není zvyklý na život na vesnici a na přírodu,nedá mu usnout i nepřetržitý cvrkot kobylek doléhající otevřeným oknem,skřehotání žab z nedalekého rybníka,kokrhání kohoutů nevyjímaje.Může mu vadit tma i nezvyklé ticho.Zápach z hnojiště je nepříjemný.Nevím z jaké hnojiště máte na mysli.Zda chová soused dobytek atd.Nejvíce je cítit hnůj před deštěm.Nežijte na vesnici a budete mít klid.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

belmondo

Dobrý den,
Mam dům na okraji města mezi třemi zahrádkami kde pěstují slepice a kohouty kteří kokrhají od čtyř hodin ráno přes celý den.A zápach v letním období je hrozný.Nemohl by mi někdo zde poradit zda mám nějakou šanci uspět u trestní komise když městský úřad mě odmítl?Dá se toto řešit jako rušení nočního klidu?

Předem moc děkuji za odpovědi.

Avatar uživatele
Zlatý

kapka

Budete to muset řešit sám na příslušném úřadu a pak respektovat rozhodnutí. Nebo se domluvit na kompromisu s majiteli slepic. Jinak to nevidím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.