mishellka1

Jak na sousedy?

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak postupovat v případě příliš hlučných sousedů. Asi 3× jsem u nich byla ale nic se nezměnilo. Existuje nejaká právní regulace maximálního hluku? A je možnost že by jim bylo nařízeno odhlučnění podlahy? děkuji

Nejlepší odpověď
georgia

Mám takové sousedy nad sebou a ani po několikerém slušném požadání,nic,ještě jsem dostala vynadáno.Takže jsem na ně podala stížnost a vyhrála.Jenže po chvilce,to samé!Tak jsem spravedlnost vzala do svých rukou a ejhle:klídek a ještě mě uctivě zdraví

Zdroj: vlastni zkušenost

Další odpovědi
Marky71

Ještě je jedna možnost, když pominu občanský zákoník (nesmí obtěžovat hlukem nad míru přípustnou) a dalo by se to řešit přestupkovým řízením…pokud dělali novou podlahu, např. často to bývá, pokud se na původní podlahy dá podlaha plovoucí, nebo dlažba…a poté se to zhoršilo, oznámit toto na stavební úřad, neboť je pravděpodobnost, že byla porušena tzv. kročejová neprůzvučnost a je na stavebním úřad aby to řešil. Hygiena vám v tomhle případě nepomůže, neboť nař.vlády č.148/2006 Sb. se nevztahuje na užívání bytu.

panenka

pokud jste u nich byla slušně je požádala zda by toho mohli nechat a oni nepřestali napište dopis na domovní správu nebo pod koho spadáte s tím že i po požádání a promluvení se sousedy se nic nezměnilo že žádáte tedy tu správu aby se vám na ten případ podívala a vyřešila ho tedy .musíte tám vše popsat jak to skutečně je.