Avatar uživatele
Registrovaný

Problém s vrácením kauce

V podnájmu jsem měla smlouvu na dobu určitou (1 rok). Smlouva byla řádně dodržena, ale pronajímatel mi doposud nevrátil kauci (je to déle jak měsíc). Tvrdil, že jsem ho poškodila, jelikož jsem nepodala písemnou výpověď, ale jestli se domnívám správně, tak u smlouvy na dobu určitou není výpověď třeba a smlouva by měla automaticky zaniknout, nebo se písemně prodloužit. Řekl, že mi dá ohledně vrácení kauce vědět. Měsíc uplynul a nic se neděje, několikrát jsem ho telefonicky kontaktovala, 1x doporučený dopis, 1x dopis do vlastních rukou a odezva žádná. Byt byl vrácený v pořádku bez žádných poškození. Nevím jak už mám dál situaci řešit, abych se domohla vrácené kauce.
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Registrovaný

Pokud jste pronajímatele informovala, že nebudete smlouvu dále prodlužovat a pokud se ani on nezajímal zda si jí nechcete prodloužit, pak máte pravdu v tom, že Vám měl vrátit složenou kauci. Záleží ještě na tom, jak máte ve smlouvě upraveno vrácení kauce, ale domnívám se, že jen formulací, že po skončení nájmu bude kauce vrácena, tedy měla být vrácena spolu s předáním podnájmu a klíčů. Pokud jste jej kontaktovala telefonicky, písemně i doporučeně do vl. rukou, pošlete mu ještě jeden doporučený dopis - předžalobní upomínku s přesně stanoveným termínem zaplacení a upozorněním, že v případě nezaplacení bude podána žaloba, kdy ponese veškeré náhrady této žaloby i případné exekuce. Pokud ani tak nebude reagovat, nezbývá Vám než obrátit se na soud, doložit vše písemně a počkat než soud vydá platební rozkaz. Přeji hodně úspěchů při vymožení kauce.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

janulka.xx

Chtěla bych se ještě zeptat k situaci. Majitelka nám teprve dnes zaslala odpověď s fakturou, kde stojí, že z kauce byla zaplacena oprava zdí, malba + úklid. Má na tohle nárok? Děkuji

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.