mardwina

VRÁCENÍ KAUCE

DOBRÝ DEN.CHCI SE ZEPTAT,ZDA MÁM NÁROK NA VRÁCENÍ KAUCE,KTEROU JSEM ZAPLATILA PŘI PODPISU NÁJEMNÍ SMLOVY NA DOBU URČITOU A TO JEDEN ROK.MUSELA JSEM SE ODSTĚHOVAT JIŽ PO DESETI MĚSÍCÍCH PO MNOU DORUČENOU VYPOVĚDÍ A DODRŽENOU DVOUMĚSÍČNÍ VÝPOVĚDNÍ LHŮTOU.MÁM PRÁVO NA VRÁCENÍ KAUCE,KDYŽ NEMÁM JIŽ K MAJITELI BYTU ŽÁDNÉ ZÁVAZKY A PŘEDÁNÍ BYTU PROBĚHLO BEZ JAKÝKOLIV ZÁVAD?DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.....

Nejlepší odpověď
standa

Příjde mi podivné, že smlouva na DOBU URČITOU obsahuje i možnost ukončení smluvního vztahu VÝPOVĚDÍ…, ale pokud jste se tak obě strany dohodly, tak asi ano.

Ve smlouvě by měly být uvedeny podmínky, za kterých bude případně uplatněna kauce. Pokud smlouva tyto podmínky neobsahuje, tak je ze strany pronajímatele dost rizikové, že tuto kauci nevrátil.

Pokud jste využila smluvní možnosti a podala jste řádně výpověď a následně po skončení výpovědní doby byl smluvní vztah ukončen, tak nevidím důvody proč by vám pronajímatel neměl vrátit kauci.

Doporučuji, abyste pronajimateli napsala dopis, ve kterém jej vyzvěte k vrácení kauce případně, aby napsal důvody proč tak učinit nehodlá.

A až poté lze rozhodovat co dál…

Další odpovědi
Langer

Dobrý den podle občanského zákoníku máte na kauci nárok a pronajimatel je povinen Vám jí vrátit do jednoho měsíce po uvolnění pronajatého bytu. Pokud tak neučiní lze jeho počínání kvalifikovat od neoprávněného obohacení, přes zpronevěru až po krádež.

Zdroj: www.langermar­keting.cz