MichalTy

Problém s počítačem: občas se celý zasekne a vůbec na nic nereaguje, lze ho jen vypnout knoflíkem.

Mám netbook. Občas (hlavně když a) si pouštím video na internetu b) něco stahuji c) ho mám moc dlouho zapnutý) se zcela zasekne a nereaguje vůbec na nic. Lze ho pouze vypnout dlouhým stiskem knoflíku. Dá se s tím něco dělat?

Nejlepší odpověď
Bedy

A použijte ještě tento a tento program a bude přeprogramováno 😁 Navíc písnička z mp3s.nadruhou.net určitě počítač nezrychlí, to se vsadím klidně 😁

Tady bude problém asi v samotném netbooku, protože ten výkon nebývá zpravidla nějaký závratný. Doporučuji Vám vzít stlačený vzduch (nebo klidně pumpičku, eventuelně vysavač) a trochu vyfoukat větrací otvory. Je možné, že se netbook přehřívá a že je zaprášený.

Pokud na netbooku máte Windows, můžeme se podívat, jestli tam náhodou nemáte něco nezvaného – vyžádám si od Vás výpis z programu Hijackthis (místo nějakého čarování s desítkama programů).

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz nebo na jiné úložiště a odkaz mi pošlete vnitřní poštou anebo ho vložte sem jako doplnění otázky.
A uvidíme, co se s tím dá ještě dělat.

Ještě něco – s defragmentací disku opatrně. Řada netbooků má SSD disky, které za prvé mají oemezený počet zápisů a za druhé de facto defragmentaci nepotřebují. Jenže to někteří "rádcIů neví.

Další odpovědi
badisko

tak nejdrive si ho odviruj …svym antivirem…a projet ho jeste timto…http://mp­3s.nadruhou.net/ procisti ho Ccleanerem…http://w­ww.slunecnice­.cz/sw/ccleaner/ ..a zmer si teploty …esly nemas zaprasenej ventilator ..ja na mereni teplot pouzivam toto…http://ww­w.slunecnice.cz/sw/spe­edfan/ …a kdyz uz budes u tech oprav tak udelej defragmentaci disku …http://www.slu­necnice.cz/sw/de­fraggler/ myslin ze se ti pc prehriva a tim se ti tak moc spomali ze nereaguje a sekne se ..pak rekni teploty co ti dal speedfan …
Doplňuji:
Pokud vse selze …zalohuj data a proved novou instalci OS i s formatova­nim disku…

jpau

Zahlcení (samozřejmě to nelze jednoznačně říct protože neznám další doplňkové informace – např. jaký máš OS apod., každopádně zrovna dnešní zkušenost mě utvrdila v tom, že to něco takového klidně může být) – z mého pohledu nejjednodušší řešení reinstal. Nějak to patlat formou nějaké opravy systému podle mě zabere mnohem víc času s nejsitým výsledkem…

anonym

Já měl ten sám problém, který jsem vyřešil novou instalací OS.

badisko

sakra spatnej odkaz …tak nejdrive si ho odviruj …svym antivirem…a projet ho jeste timto…;D http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/

badisko

bedy si musi rejpnout a prebrat ..napad s prachem ostatne jako vzdy uz jsme si nato zvikli …toto neni poprve co prebira neci napady …

badisko

bedy si musi rejpnout a prebrat ..napad s prachem ostatne jako vzdy uz jsme si nato zvikli …toto neni poprve co prebira neci napady …

badisko

bedy si musi rejpnout a prebrat ..napad s prachem ostatne jako vzdy uz jsme si nato zvikli …toto neni poprve co prebira neci napady …

badisko

bedy si musi rejpnout a prebrat ..napad s prachem ostatne jako vzdy uz jsme si nato zvikli …toto neni poprve co prebira neci napady …