Martas

Neví jaký externí pevný disk

Prosím chtěla bych si koupit pevný externí disk jenže nevím s jakou velkou kapacitou rychlostí pamětí formátu atd:Mám opravdu hodně fotek které bych chtěla zálohovat.Na Alze jich je opravdu dost ale nerozumím tomu.Děkuju za radu

Nejlepší odpověď
baghira

500 GB za 1200–1400
Značku bych neřešil, stejně to všecko seká jedna čínská fabrika. Vyšší kapacitu taky ne, jednak je více než dostatečná, a i kdyby ne, je lepší víc menších než jeden obří.

Další odpovědi
Michal Kole

vybírat se musí podle kapacity, doporučuji velikost alespoň 1 TB,

Podle připojení: LAN (aby jste se k němu dostala z domácí sítě), eSATA (chybí zejména u notebooků), USB (pokud jej budete připojovat ke starším PC neberte si USB 3 má trochu jiný konektor). Preferujte USB 2 a LAN

Podle napájení (z USB) nebo s externím napájení (malé disky do 2,5 lze často napájet pouze z USB velké je nutno externí napájení).

Podle mechanických rozměrů (1,8 nebo 2,5 nebo 3,5 palce – průměr plotny)

Podle přístupových časů (časy jsou většinou pouze orientační, protože záleží na vytíženosti systému, na fragmentaci disku,…)

Podle dodaného softwaru (většinou se dodává různý zálohovací software)

Délky záruky (disky s delší zárukou bývají kvalitnější, protože by výrobce tratil)

arygnoc

„hodně fotek“ je kolik? 300.000? (± tolik jich mám na webu).
zálohuji zásadně na webu, asi na 4 místech najednou.

casey

napr. tento,
http://www.al­za.cz/pevne-disky/externi/3-5/1000-gb/western-digital-my-book-essential-1000gb-d191947.htm
ale zalezi kolik toho na to zalohovani mas a kolik do toho chces dat penez. Osobne bych vzal stejny model, ale s vetsi kapacitou. Predpokladam, ze to mas na uchovani doma, proto jsem vybral 3,5". na prenaseji se nehodi, je velky, potom je treba zapatrat v kategorii 2,5".

Michal Kole- s tim usb nemas pravdu. 3.0 je zpetne kompatibilni a konektor USB typu A (tj. ten klasicky placaty) je stejny. Disk s usb 3.0 lze pripojit i k usb 1.1, 3.0 pridava 2 piny, proto pro jeho vyuziti je treba usb 3.0 kabel.

mosoj

Chlubení není dobrá vlastnost, ale v tomto případě je zbytečné. 300 000 fotek – při prohlížení jedné po dobu 10 sec to budeš prohlížet nepřetržitě 35 dní !!! K čemu to ? Ani použití klíčových slov moc nepomůže, protože to prohlížení spolu s načtením bude podstatně delší než těch 10 sec.

Pokud disk nebudete nosit s sebou pořiďte si ten 3,5" tak těch 500 – 1 000 MB. Je rychlejší.
Jinak ten hard se hodí i na uložení filmů a přehrávání na TV. Samozřejmě TV to musí umět.