zjentek

Probíhá na kometách termonukleární reakce, nebo co? Proč na kometě hoří!?

No přece nemůže letět extra rychlým tempem v absolutní nule, aniž by zhasla, ne? No letí snad pomalu, aby hořela? A i kdyby- absolutní nula musí být velká kosa a jak může v takový kose hořet? A jak v takový kose může VŮBEC LETĚT? Když se zastaví veškerý pohyb, zastaví se i kometa, ne? A pokud už třeba fakt zhasne, tak od čeho se později znova odpálí, aby ten kus ledu byl zase kometa? Od hvězdy při průletu okolo? A to jí taková hvězda svou gravitací nepřitáhne, když letí TAK BLÍZKO, aby si od hvězdy odpálila? No tak to ta její rychlost musí být extra vysoká, nebo ne? Já to jaksi nechápu… );

Keplere aha… takže pokud kometa letí od slunce (jakože se sluncem v zádech), tak svůj chvost prakticky tlačí před sebou, ve směru letu, no ne? Bo zezadu ji tlačí ten vítr ne? A sakra, to jsem ani nevěděl (což u mě ovšem není nijak neobvyklé, nevědět). Páni, to může z pohledu pozorovatele na zemi vypadat báječně – kometa očividně letí třeba vpravo, ale pomalu se časem posunuje furt doleva… cool! No, ještě, že chvost komety nehoří. Bejt kometa tak bojim bojim, že do toho žáru vlítnu!

To jsou věci… fantastické. (;

Nejlepší odpověď
Kepler

Většinu času tráví kometa daleko od Slunce, kde jsou velmi nízké teploty. Voda i některé plyny tam jsou v pevném skupenství. Když se kometa přiblíží ke Slunci, začnou z ní tryskat gejzíry vodní páry a plyny se odpařují. Ohon komety je od Slunce odvrácen vlivem tlaku jeho záření (slunečního větru).

Další odpovědi
dudu

Jsi brebta. Jaderné štěpení neprobíhá ani ve hvězdách /tam probíhá fúze/ natož na kometě. Hoří možná občas tobě koudel u zadku. K prudké oxidaci v kosmu, kde komety poletují, chybí to podstatné a sice kyslík. Bavíš se dobře?

Emefej

Kometa nehoří, většinu svého života je studená a tmavá. Pouze při průletu poblíž hvězdy se z jejího povrchu odpařuje materiál a kometa se na chvíli stane viditelnou.

dust8

A takhle vypadá? https://www.mar­tanci.cz/martan­kopedie/zajima­vosti-vesmiru/kometa

zjentek

Dudu, sice dobře chápu, že jsi profesionál na PRUDKOU OXIDACI, ovšem musíme si něco ujasnit: KDE se tady KDO ptal na jaderné štěpení? Používáš snad nějaké technologie, napomáhající se způsobem chápání zdánlivě prostých otázek? Protože jaderná FÚZE (termonukleární reakce) je přesně to, na co se v otázce ptám já.

Njn… holt, podle sebe soudíme tebe, že. Pokud něco víme, očekáváme, že to budou vědět i všichni ostatní. Ovšem pokud něco nevíme, očekáváme, že to neexistuje. zvláště, jsme- li na sebe dostatečně hrdi a pyšni, že?

Ale já tě i tak beru a uznávám. Ponižování mi nevadí, mám z dětství dobrou průpravu.

dudu

Pokud máš pocit, že tě ponižuji, pak promiň. To jsem opravdu nechtěl.
Když ono je těžké se v tobě vyznat. Chvilku jsi totiž hodný, chvíli zlý a také střídáš okamžiky kdy z tebe čiší inteligence, jindy opak.

zjentek

Vidíš? To je přesně ono, o čem jsem psal. A už je to tady zase…

A tos mně ani neodpověděl, esisisi vědom své chyby v otázce termonukleární reakce. Ale ne… nesnižuj se tak hluboko ke mě, to si nezasloužím.

A takto to tady s tebou mám furt, icq neiq, ťuťu neťuťu, kovid nekovid… chjo…

Ale beru tu omluvu. (;