pro se říká partnerovi někdy ,,druhá polovička?"

o jakou polovičku se jedná?
Doplňuji:
nnn1 – právě! přesně na tohl jsem narážel 😉 konečně někdo, kdo pochopil podstatu mého příspěvku a četl Bibli 🙂

Nejlepší odpověď
Pájo

Je myšlen jeden z dvojice, kteří tvoří pár. Jedna polovička jeden partner, druhá polovička druhý partner, kteří dohromady tvoří jeden celek. Matematické vyjádření: 0,5 + 0,5 = 1,0 (celek).
Doplňuji:
Ve vztahu k tomu, kdo toto říká (a považuje se za první polovičku) je ten druhý polovičkou druhou… ;)

Další odpovědi
nnn1

U Matouš 19:5,6 Ježíš Kristus cituje verš z 1. Mojžíšovi (Genesis) a říká: „‚Proto muž opustí svého otce a svou matku a přidrží se své manželky, a ti dva budou jedno tělo‘?  Takže již nejsou dva, ale jedno tělo.“

gecco

O lepší polovičku…
😉
Tato fráze se ´do světa´ dostala z Anglie, kde ji ve svém románu Arcadia použil koncem 16. století Philip Sidney.
Cituji: „My dear, my better half, I find I must now leave thee…“

zjentek

muž je velice skromný, sám toho k životu moc nepotřebuje ..k hromadění majetku potřebuje „druhou polovičku“

mosoj

Hlavně si dej pozor aby jsi nebyl 1/10!

marci1

Polovina páru, jeden je pravá polovina, druhý je levá polovina. U nás se říká „drahá polovička“, takže význam drahá je zcela jasný, některá má i 80 kg ! 🙂
Doplňuji:
Škoda, že ne 80 kg zlata. 🙂

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­drogyn… jedná pravděpodobně o levou nebo i pravou část celku,jelikož vše je podvojné či přispůsobící pro život ve dvou stopách.
Doplňuji:
Říká se,že levá stezka je zcela ryzí…

lota

Protože to je druhá polovička?:-)

Pájo

Ách, jo zase to panbíčkaření. I bez vyšší moci mohou být dva lidé jedním celkem, nikdy však jedním tělem!

Agneta

zjentek >>> „..k hromadění majetku potřebuje "druhou polovičku“ > AHÁ…a ta má stát celý den na E55, a přicházet domů s minimálně 10 000,– aby si ten skromný muž mohl koupit Ferárko, co?????? :DDD

gecco

Na ´desítku´ potřebujou holky z E55 celej den??
To se tedy flááákaj…
;-D