Georgo2010

Co dělat,pokud se manželka do všeho angažuje,neustále deleguje domácí práce,a pak vše vyčítá partnerovi o neschopnosti?

Nejlepší odpověď
arygnoc

To je těžký.

Poté, co jsem uklízel, a manželka přišla z práce a uklidila to samé, co já už udělal, jsem s tím přestal.
A ty řeči kolem toho?
Nevšímejte si toho, stejně jste neschopnej.

(berte to s rezervou, tu poslední větu, protože to je názor vaší milované).

hanny:

jen se toho držte.
víte, mi chlapi jsem ješitní, takže občas ho pochavlte: „Jejda, právě jsem to chtěla dělat a ty jsi mě předběhl, to je fajn, můžeme si aspoň dát spolu kafe.“

Uvidíte, jak ho to potěší, že si jeho práci ceníte.
Doplňuji:
hanny:

protože ženský to berou jako samozřejmost, my chlapi jako oběť.

a jsme ješitní, což ženy ve valné většině nejsou.

A – možná, když bude chválit vy, budete také pochválena.

Další odpovědi
hanny 2

Já se jí fakt divím!Manžel každý týden vysaje celý byt,utře prach,zaleje kytky,vytře zem,uklidí koupelnu a záchod a já držím hubu i kdyby nebylo všechno perfektní,protože jsem ráda,že to dělá.Já dělám vše ostatní-nákupy,vaření,pra­ní,žehlení,umý­vání oken,atd.A vládne pohoda a klídek.
Doplňuji:
Arygnoci to je sice dobrá rada,ale chlapi moc nechválí,berou všechno jako samozřejmost,tak proč bych měla chválit já?

anonym

Musim vas zklamat , bude jeste hur. ☹
Mam kamarada a ten mi rekl pamatnou vetu :
Zenska si najde vzdycky neco co muze vycitat. !
( ja jsem tedy take zenska , ale vyjimka potvrzuje pravidlo ) 🙂.
Jeste ke kamaradovi : On rika , ze vydelava opravdu hodne penez … jeho zena je ucitelka a svuj plat ma jen jako kapesne. Doma listuje pak jen v katalozich a objednava na manzelovu kartu . Vycitala mu ale , ze neni skoro doma , ze neni s detma. Tak slevil z prace – podnika a mel mene penez … , tak rikal detem , at maji mensi naklady ( studenti – myslel tim telefonovani ) , tak mu manzelka vycetla , ze jsou tedy jejich deti jako zebraci , ze si nesmeji ani zavolat .. pak mu vycita , ze povasi spatne pradlo… 🙂.
Vazne . Ja mu radim , at vezme nohy na ramena. Ale nedokazal to 20 let , tak to nedokaze ani ted. Komu neni rady , tomu neni pomoci. Ale je to jen a jen jeho vec. Ma tu zenu i tak rad , tak to proste zkousne. A zaver : zase maka , aby deti mohly telefonovat , ale vycitky , ze se malo venuje rodine jsou i nadale. 🙂 -iv-

Deli

No, vytírání jsem po svém muži chtěla naposled v lednu. Byla jsemm po operaci břicha, tak jsem si jeho pomoc tak nějak „nárokovala“. Skončilo to v půlce vytírání hádkou, při které dokonce lítal mokrý hadr 🙂 Od té doby se držím zásady, že mi při úklidu pomůže tím, že zmizí i s dětmi ven. On to bere, já mám uklizeno dle svého a doma je klid.
Mně se docela líbí model, kdy žena se stará o děti a domov a muž rodinu živí. I když – v reálu je to nakonec tak, že splácíte hypotéku, chlap se může přetrhnout a žena se i na MD „nudí“, takže se po roce běhání kolem miminka začně taky angažovat a shánět si brigády, práci domů… Aspoň u nás to tak je. Moc do domácího rozpočtu nepřispěji, ale realizuji se i jinak než plenkama a kašičkama – a jsem víc v pohodě.
Takže co dělat – hleďte si své mužské role, pokud rodinu zabezpečíte a doma Vám nekape každý druhý kohoutek, nejste neschopný. A ten hadr přenechte ženským rukám 🙂 Trošinku si prostě dupněte.

žolik

Tak nevím pokud já můžu také přispět trošku,mám za to že práce doma je vesměs na ženské,záleží jakou práci vykonáva druhá polovička,co bych za to dala kdyby manžel s něčim pomohl,mám dojem že se musíte vy dva dohodnout a bude vše dobré.

Zdroj: žolík