Kotatko-Jana

Co dělat? On ženatý, já vdaná

Poradí mi někdo, jak bych se měla správně zachovat, když nás to k sobě přitahuje. Já jsem vdaná, on ženatý. Přesto mám strach, jestli to u něj není jen o sexu.
Doplňuji:
Ještě jsem asi měla napsat, že všichni 4 děláme v jednom zaměstnání

Nejlepší odpověď
Damiana

Je to sice klišé – ale: Co je v domě, není pro mě – to fakt platí. Mysli hlavně na to, co bude pak, až se TO stane. Dříve nebo později, až počáteční vášeň opadne, přijde rutina a začne vám to lézt do práce. Jelikož se budete znát intimně, budete se tak i chovat, časem to praskne, protože něco takového – když se v té práci vyskytujete navíc všichni – neutajíte.
Evidentně ti na něm imponuje něco, co tvůj muž postrádá nebo ti nedává. Ten Druhý se v tu chvíli jeví jako lepší, protože ti nadbíhá, flirtuje a je „neokoukaný“ – ale evidentně zas takový kabrňák také nebude, když si neumí zařídit své vlastní manželství tak, aby mu fungovalo a on se nemusel rozhlížet jinde. Obvyklé je, že se řekne, že jeho žena to s ním neumí a nepasují k sobě. Vy dva, to bude přece něco úplně jiného! Nebude – pokud je hnacím motorem sex. Za čas se ti také okouká (nebo ty jemu), ale ta pachuť podvodu manžela – i kdybyste to utajili – ta, tam bude. Být tebou, zapracovala bych na tvém vztahu s manželem. Udělejte si čas pro sebe, buďte romantičtí, řekni mu, co ti chybí, co by sis přála. Vztahy se vyvíjejí a procházejí krizemi, ke kterým patří i jistá pokušení – ale i jejich překonávání lásku upevňuje a činí silnou. Přeji ti, ať se rozhodneš správně.

Další odpovědi
ten který je

Zeptejte se jeho manželky,zda ho po sexuální stránce nezanedbává.:-)

anonym

Správně se zachovat v tomto případě znamená nechat si dost času na to, abyste měli o svém vzájemném vztahu jasnou představu. Ještě zde nejsme v USA telenovelách a seriálech, kde si to nutně musí v posteli rozdat každá s každým. Pokud se ptáte, asi si nejste správností toho, co se mezi Vámi děje, jistá.
Když něco skřípe doma, pak to nejspíš skončí fiaskem. Jste si ale jistá, že je to na obou stranách tak? A pokud jde Vašemu protějšku skutečně jenom o sex (a to Vám asi těžko upřímně přizná), jak se budete cítit, až to konečně pochopíte?
Dobře zvažte, co máte doma, do čeho se hrnete a o co všechno můžete přijít.

anonym

Damianka nám to krásně rozebrala, takže na mne jako na správného pragmatika zbývá jen dvojí racionální doplnění:

  1. Nikde není zmínka, zda jsou děti (na obou stranách?), což je podstatné, ne-li zásadní.
  2. K potencionálnímu vývoji, jež zmínil Dědvševěd – přidám jeden výsledek někdejšího průzkumu. 84% aktérů manželské nevěry po létech přiznávají, že se tytéž pocity a partnerské problémy opakují po určité době rutinní koroze partnerského vztahu a navíc si museli nanovo zvykat na odlišné párové návyky, platili výživné a materiálně, bytově i psychicky citelně ztratili.

(Po tomto poznání by již tutéž chybu nikdy neopakovali a případnou nevěru řešili po mužsku, tj. aby nerozbíjeli pracně budovanou rodinu.)
(A malá připomínka celoživotních klinických poznatků MUDr Plzáka = "Nevěra není důvod k rozvodu, na nějž jen všichni doplácejí a nejvíce děti, jež nic neprovedly a mají bytostné právo na oba rodiče a úplné rodinné zázemí).

hanulka11

A z tvé strany je to o sexu? Zřejmě není u vás doma něco v pořádku u obou …jo pokud v hlavě nezbyde místo pro nic jiného než pro sex – je to fakt naprd.

Michal Kole

Já mám podobný problém

začnu na internetovém chatu balit holku a „po chvíli“ seznamování z ní vyleze, že je zadaná nebo pod zákonem a při nejhorší smůle obojí.

manon

Pokus se vzpomenout, proč jsi si vzala svého manžela, určitě vás něco spojovalo, k sobě poutalo. Že to léty trochu zevšednělo, no ano, to je logické (zevšednělo by to i s tím druhým). Pokus se si vzpomínky oživit a něco s ním podniknout – vyvaruj se ale hodnocení a reakcí typu – to by ten druhý udělal jinak, ten by byl romantičtější, ten by to, ten by ono. Jo, protože je s Tebou ve fázi „namlouvání“ nejspíš.

venkovan

Takových momentů, kdy tě druhý začne silně přitahovat bude v tvém životě ještě hodně. Dá se říci tak do 60 let se máš na co těšit.
Takže když se chceš při každém takovém momentě rozvádět, tak se můžeš připravit na pestrý život.
Mimochodem – když si my chlapci děvče namlouváme, chováme se úžasně. Jak ji klofneme, začínáme koukat po jiné. Navíc pokud máš slušného partnera – myslíš,že ten druhý bude úžasnější? Jen nový než poznáš jeho triky. Jak bude vve vašem partnerském životě spolehlivý, když teď začíná podvádět svoji partnerku. Obávám se, že to je jeho styl života, takže zvaž – i když vrána k vráně sedá.
Je to tvoje volba, ale já bych si asi jako holka vzala nit na zašití a jako kluk kudlu na odřezání, abych měl chvíli pokoj.

anonym

Ty jsi vdaná, on ženatý. A co jako, je to jen kus papíru. Jestliže se něco mezi váma stalo a oba cítíte že je to lepší, není nic lepšího než prostě se s tím smířit.
A teď jde o to, jak se k tomu postaví vaše polovičky.

  1. začnou taky spolu
  2. každý si je vědom proč tomu tak je a nebudou to řešit
  3. nechají volný průchod, svolí s rozvodem a vy budete spolu
  4. půjdou sedět za vraždu :DD

Drap

Jo, tak o tom jste měli přemýšlet oba, než jste se začali přitahovat, Teď už vám nikdo neporadí, musíte se rozhodnout sami.

baghira

Neřeš odpovědi a dělej, co cítíš. Akorát si uvědomuj případné následky.

terry

Vem rozum do hrsti.
Přeji správnou volbu.

pizlicka

ty mas strach,aby to u zeńateho muze nebylo jen o sexu??si delas pr… nebo ze sebe delas fakt blbou???chces do toho jit,a tady hledas aspon malinky souhlas,na utlumeni sveho svedomi.vis dobre,co je spravne a co neni spravne,stejne jako já,i ostatni.ja se tu take jako idiot ptala a odpovedi jsem pochopila,az co jsem se neridila tim,co je spravne.chces-li sklizet,zasej s ohledem na telo.pokud chces sklidit dobré,zasej s ohledem na ducha.

anonym

michale jak obojí? to nějak nejde dohromady. Vdaná a pod zákonem?

baghira

zadaná není totéž co vdaná :))