Darcy

Pro pivaře: 1.) Pociťujete rozdíl chuti a kvality piva (stejná značka a typ), když je z plechu a když je z láhve?

  • doplňující:

2.) myslíte, že je rozdíl v kvalitě, chuti atd. piva kupovaného v plechu/skle v diskontech (třeba LIDL a Krušovice) a to samé pivo v plechu/skle v bežném maloobchodě?

Nejlepší odpověď
paul1

Pro mne je určitě lepší pivko z lahve. Z plechu jsem jednou před lety ochutnal, ale stálo to za nic. I z hygienického hlediska je lepší pivo z lahve, plechovky se skladují nekryté, leze po nich kde co a práší se na to.

Další odpovědi
elkon

Levné patoky nepiju a u kvalitního piva (Pilsner Urquell – Prazdroj 12) rozdíl nepociťuji. Dost ale záleží na teplotě.

aliendrone

Už dávno nejsem pivař (ve smyslu, který by stál za řeč). Pivo piji jen lahvové nebo točené, plechovku piva jsem neměl v ruce už roky. Tož NEVÍM. Jediný zásadní rozdíl, který si vybavuji je ten, že po pivu z plechu více krkáš. Což je dáno ovšem spíše protékacím otvorem (tvarem), ke kterému jsem nikdy pořádně nepřivykl u pixly. Na rozdíl od pivní láhve. :)

Pít pivo z plechu je barbarství. Leda když máš splávek jako holandr. Na rozdíl od lahve ti půllitr v plechu zteplá MNOHEM rychleji. Což u prvního či 2. moc nevadí, ale třeba u pátého je to DOST znát, tak proto. :)

aevul

Není rozdíl v chuti piva, jako spíš v chuti toho, co přikládám k hubě. Prostě je mi příjemnější na hubě sklo než plech.

Emefej

Nepociťuji, piju pouze točené.

marci1

Je dokázáné podrobným zkoumáním, že nejlepší chuť má:

  1. pivo točené, čepované
  2. pivo ve skle
  3. pivo v plechovce
  4. pivo v PETce (to už nechápu vůbec) .-))

plebs

Jo v plechu ale v plastu to je šmákolinka

Darcy

došli jsme k tomu tak, že klukům co pro nás dělají jsem automaticky koupila pivo v skle. Kluci se pak shodli v tom, že v skle chutná určite lépe, ale taky se rozběhla debata, že stejné pivo (značka i typ) ale koupené v různých obchodech je jiné kvality, jakoby dělané pro ten který konkrétní řetězec. Taky se shodli, že jakoby došlo k záměně určitých typů piv – jakože obal je jiný a obsah je jiné a nekvalitní pivo.
Menovali i konkrétní řetězce, tak mně zaujalo, jestli si to jen tak prichvalovali mezi sebou, nebo opravdu v tom vidí /cíti rozdíl i víc lidí.

aevul

Jo, tyhle rádobygurmány fakt miluju. Ale nalij jim několikrát stejné pivo, jen z jiného obalu, do sklenice a nech je tipovat.