Avatar uživatele
Darcy

Pro pivaře: 1.) Pociťujete rozdíl chuti a kvality piva (stejná značka a typ), když je z plechu a když je z láhve?

  • doplňující:

2.) myslíte, že je rozdíl v kvalitě, chuti atd. piva kupovaného v plechu/skle v diskontech (třeba LIDL a Krušovice) a to samé pivo v plechu/skle v bežném maloobchodě?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? paul1, marci1, df, aliendrone před 548 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Pro mne je určitě lepší pivko z lahve. Z plechu jsem jednou před lety ochutnal, ale stálo to za nic. I z hygienického hlediska je lepší pivo z lahve, plechovky se skladují nekryté, leze po nich kde co a práší se na to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Levné patoky nepiju a u kvalitního piva (Pilsner Urquell – Prazdroj 12) rozdíl nepociťuji. Dost ale záleží na teplotě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Už dávno nejsem pivař (ve smyslu, který by stál za řeč). Pivo piji jen lahvové nebo točené, plechovku piva jsem neměl v ruce už roky. Tož NEVÍM. Jediný zásadní rozdíl, který si vybavuji je ten, že po pivu z plechu více krkáš. Což je dáno ovšem spíše protékacím otvorem (tvarem), ke kterému jsem nikdy pořádně nepřivykl u pixly. Na rozdíl od pivní láhve. :)

Pít pivo z plechu je barbarství. Leda když máš splávek jako holandr. Na rozdíl od lahve ti půllitr v plechu zteplá MNOHEM rychleji. Což u prvního či 2. moc nevadí, ale třeba u pátého je to DOST znát, tak proto. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Není rozdíl v chuti piva, jako spíš v chuti toho, co přikládám k hubě. Prostě je mi příjemnější na hubě sklo než plech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Nepociťuji, piju pouze točené.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je dokázáné podrobným zkoumáním, že nejlepší chuť má:

  1. pivo točené, čepované
  2. pivo ve skle
  3. pivo v plechovce
  4. pivo v PETce (to už nechápu vůbec) .-))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Jo v plechu ale v plastu to je šmákolinka

Avatar uživatele
Darcy

došli jsme k tomu tak, že klukům co pro nás dělají jsem automaticky koupila pivo v skle. Kluci se pak shodli v tom, že v skle chutná určite lépe, ale taky se rozběhla debata, že stejné pivo (značka i typ) ale koupené v různých obchodech je jiné kvality, jakoby dělané pro ten který konkrétní řetězec. Taky se shodli, že jakoby došlo k záměně určitých typů piv – jakože obal je jiný a obsah je jiné a nekvalitní pivo.
Menovali i konkrétní řetězce, tak mně zaujalo, jestli si to jen tak prichvalovali mezi sebou, nebo opravdu v tom vidí /cíti rozdíl i víc lidí.

Avatar uživatele
aevul

Jo, tyhle rádobygurmány fakt miluju. Ale nalij jim několikrát stejné pivo, jen z jiného obalu, do sklenice a nech je tipovat.

Nový příspěvek