Yvetta.B

Když jsem obdržela z ÚP „Oznámeni o zahájení správního řízení z moci úředni“, dostanu ještě podporu?

Napsali mi ze tahajuji spravni rizeni o vyrazeni z evidence.. chci se registrovat ve meste ve kterem bydlim ted at nedojizdim do sveho rodneho mesta. Ale prijde mi jeste tento mesic podpora a budu muset o ni znovu pozadat?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Podpora v nezaměstnanosti je vyplácena zpětně.Tedy v srpnu za červenec. Pokud jsi měla v červenci na podporu nárok, tak ano, přijde.
Vyřazení z evidence je určitě z toho důvodu, že jsi mařila součinnost s ÚP, tedy nedostavila ses na sjednanou schůzku bez řádné omluvy.
Zaregistrovat se jinde sice můžeš, ale pokud budeš vyřazena ve správním řízení a následně potvrdí i toto krajská pobočka ÚP ke které se odvoláš, tak je jedno jestli budeš docházet tam či onam, protože registrace bude možná až po 6 měsících ode dne vyřazení.