annas

Příroda nám dala iluze jako náhradu za to, co nejsme, smysl pro humor jako náhradu za to, co jsme. Je humor dar srdce?

Autor: SEBESTIAN ROCH CHAMFORT

https://citaty­.net/citaty/11339-nicolas-chamfort-priroda-nam-dala-iluze-jako-nahradu-za-to-co-nejs/

Obrázek = kohyponymum
https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/smaj­l%c3%adk-vysm%c3%advat-se-humor-z%c3%a1bava-1981935/

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, souhlasím. Díky životu za iluze, ty nás přece posouvají vpřed. Nevím zda humor je dar srdce, ale určitě je i darem citu a darem přežití. S humorem jde všechno lépe.

Další odpovědi
Ametyst

Hm, to je chytré. Podle mě je humor dar mozku, nastavení mysli. Znám dobrosrdečné lidi, ze kterých humor nevymáčknete. I ženy mají rozdílný druh humoru nez muži. Vše je v hlavě. 🙂

Jiří Bohumil

S první větou souhlasím. Pouze s tím, že humor je dar srdce ne. Můj názor je (vzhledem k realitě a anatomii), že je darem mozku, povahy a osobnosti.

aliendrone

Z pemisy dotazu plyne, že humor je „dar přírody“, který jsme dostali za to, co jsme. Ale uznávám (s ohledem na kvantovou teorii, potažmo stav kvantové superpozice), že jsme ho mohli dostat jak od přírody, tak od srdce a i od nekonečně mnoha jiných donátorů ZÁROVEŇ. ;) :D :D

annas

Vycházím z toho, že v lásce spolu zápasí rozum a srdce. Někdy zvíwězí rozum, jindy srdce. Humorem vzniká smích, jako projev radosti. humor v srdci může přinést radost, vyhnat z hlavy ošklivé myšlenky. Přece ne každý člověk miluje humor, neumí se zasmát od srdce, jak se říká. Nápady vzniknou v hlavě, ale jejich účionek se projeví v srdci.

Smích, cit jako důsledek nejen humoru,léčí, uzdravuje, tedy způsobí radost na duši či v srdci, v hlavě často přetrvávají .špatné myšlenky. Zpravidla je možné si vybrat, zda zvítězí myšlenky v hlavě, nebo humor vyvolá smích, takže se od srdce zasmějeme. Jako vždy, vše souvisí s něčím.