arygnoc

pripadám si ako blbec. Čo znamená veta „KDU-ČSL říká, že buď bude ve vládě, nebo ji bude tolerovat, nebo bude v opozici“

citované z http://www.no­vinky.cz/doma­ci/320773-babis-ve-snemovne-jsem-mel-pocit-marnosti-a-ztraceneho-casu.html

to predsa vieme, nie?
predsa keď bude v opozícii, tak nebude vládu tolerovať (smie sa to? občan keď netoleruje zákony, zavrú ho).

nie je to vydieranie, resp. vyhrážanie?
Doplňuji:
celé je to podvod.

voľby by mali byť ako tie prezidentské – nemá nikto nad 50%, druhé kolo volieb, kde sa stretnú dvaja najsilnejší, víťaz berie všetko.

a koniec vydieraniu, špekulovaniu, obchodovaniu, handrkovačkám.

nebolo by to tak lepšie?

takto odíde jedna vláda, príde druhá, zruší, čo urobila vláda pred ňou, a za 4 roky sa to zasa zopakuje.
to je proste kocúrkovo.

Nejlepší odpověď
www

Mně se to zdá jasné, vyjadřují tím jenom všechny svoje možnosti.
Nic proti ničemu, běžné politické vyjádření.
Doplňuji:
Jinak kalkulace a v každém případě se budou trochu jinak chovat, což je opět praxe. 😉

Další odpovědi
anonym

Znamená to, že ´dané straně´ bylo vládním vyjednavačem (Sobotka) nabídnuto – aspoň prozatím, málo na to, aby se stala vládní stranou – tedy není vyloučeno, že se nestane členem vládní koalice, ba dokonce, že nebude vládu ani tolerovat (což by za současného stavu znamenalo nesestavení vlády). Tedy jde o jasné vyjádření očekávání další (a lukrativnější) nabídky.
😉

Hamon

Těžko říct, co si o tom myslet. Podle článku to babiš myslí tak, že KDU-ČSL říká „buď budeme ve vládě, nebo s námi nepočítejte“.
Výrok tak, jak je, je pouhým výčtem všech možností, tj. de facto vyřčení toho, jaké situace můžou nastat.
Netolerování vlády znamená, že nebudu podporovat její návrhy zákonů, ne že budu ignorovat zákony už účinné.

marci1

Nechávají si „otevřené“ všechny možnosti. V politice je to běžné.

arygnoc

mowla:

takže vydieranie s vyhráčaním:?

  • ak nám nedáte …, nebude vláda.

je to ešte politická etiketa?