mmv71266

Připadá vám divné jíst potraviny barvené karmínem?

Pro vysvětlení, jedná se o přirodní barvivo které se vyrábí ze sesušených těl hmyzu. Popravdě moc nechápu jak se může nějaký druh potravin takto barvit, čí lidi kteří bez problému mohou takto barvenou potravinu sníst. Připadá mi to trochu u některých lidí jako pokrytectví u lidí kteří řikají že si nedovedou představit jíst hmyz, a na druhou stranu bez problému snědí potravinu s karmínem.

Preferuji slovní odpovědi, ale je tu když tak i anketa.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Drap

Ne

Vůbec mě to divné nepřipadá. Znáš snad nějaké jiné a zdravější barvivo?

elkon

Ne

Od toho jsou potravinářská barviva, která jsou nezávadná.

anonym

Ne

Jde jen o barvivo, které neupravuje chuť.

Nemám problém sníst potravinu obarvenou špenátem, ale špenát si nedám.

metro

Ne

GM

Ano

Ani kvůli tomu nekupuji vnukům jahod. pribináčka, ten se barví karmínem.