Rendanfuls

Jakou mám šanci být přijat na VŠ, dosáhl-li jsem v testech SCIO 152 bodů? Přijme mě FSS, budu-li maturovat až v září?

Měl bych takové dva dotazy. Hlásím se letos na MUFSS, obor Mediální studia a žurnalistika.

  1. Chtěl bych se nejprve zeptat, jakou mám šanci na přijetí, když jsem v testech SCIO dosáhl cca 152 bodů. Při loňském termínu byl nejnižší počet dosažených bodů pro přijetí kolem 125. Na první pohled bych řekl, že jsem to zvládl i s rezervou, ale bylo mi opakovaně řečeno, že se tyto hodnoty rok od roku mění.
  2. Zajímalo by mě, jestli je možné, že by mě FSS přijala, kdybych absolvoval maturitu až v září. Zatím jsem všechny předešlé části zvládl a jde tedy pouze o zvědavost a částečné uklidnění (na tento dotaz jsem dostal rozporuplné odpovědi) :D

Nejlepší odpověď
annas

1. Ptáte se na na nesprávném místě. Pochybuji, že někdo z uživatelů Odpovědí vás bude přijímat ke studiu na vysoké škole.

Uvědomte si, že nevíme, kolik se hlásí uchazečů, kolik bodů má škola stanovené pro přijetí, kolik zájemců přijímá atd.

Můj názor není přece rozhodující, hlavní slovo má přijímací komise na vysoké škole. Stále je to 50 na 50.

2. " Některé vysoké školy vám s dodáním maturitního vysvědčení počkají až do zápisu. Pokud jste tedy úspěšně složili přijímací zkoušky, mohou vás podmínečně přijmout. Ačkoli tuto možnost na doporučení ministra školství poskytuje většina českých vysokých škol, raději si ověřte, že zrovna ta vaše mezi ně patří. Informace najdete buď na internetových stránkách vysoké školy, úplně nejjednodušší a nejjistější však bude kontaktovat příslušné studijní oddělení."

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/co-kdyz-neudelam-maturitu

--

Další odpovědi
da ny

Vzhledem k tomu, že v loňském roce byla na žurnalistiku přijata asi pětina uchazečů a jde o žádaný obor. …
.
Ze stránek MU FSS:
8.Obdržíte dopis o vašem přijetí nebo nepřijetí a pozvánku k zápisu do studia. Maturitní vysvědčení dokládáte až u zápisu.
http://www.fss­.muni.cz/admis­sion/applicati­on_and_admissi­on/bc
Tedy, ANO, zapsat se můžete s maturitou v září, pokud ji stihnete dříve, než bude zápis..

Rendanfuls

Samozřejmě chápu, že zde na první dotaz neseženu definitivní odpověď. Pouze by mě zajímalo, jestli v tomto ohledu (pohyb bodů) někdo nemá nějaké dodatečné informace.

annas

Každý rok je to jinak. O žurnalistiku je určitě zájem, záleží na tom, co upřednostńují. Opravdu na tuto otázku nemůžete obdržet vyhovující odpověď, všechno jsou jen dohady. Může to vyjít, přála bych vám to, ale nemusí.