vall69

Jak přibrat zdravě s příjmem 1000–900–850 kcal?

Ahoj, chtěla bych se zeptat: Je mi 13 let, měřím 173 cm, vážím 45,5kg. Byla jsem u doktorky, která mi řekla, že musím už jíst 5krát denně a musím to do října vytáhnout aspoň na těch 49 kg. Musim si zapisovat do bloku všechno, co jsem snědla. Já si to ještě zapisuju do kalorickýchta­bulek.cz, vim, že sem malá a že bych to teď neměla vůbec řešit, ale musím.

Nejlepší odpověď
marci1

S 1000 kcal budeš naopak stále hubnout. ☹ Vzhledem k tvému věku by energetický příjem potravin měl být minimálně cca 2380 kcal. Abys něco přibrala (tvá váha je opravdu alarmující!!!), jez více sacharidy, bílkoviny (maso,vejce, mléko, tvrdé sýry), ovoce. Neboj se jíst, každý člověk musí jíst, aby mu fungovaly perfektně všechny orgány. S tak nízkou váhou bys třeba nemohla mít děti. Přece bys nechtěla skončit v nemocnici? Pusť se do toho, paní doktorka tě pochválí. 🙂 Držím ti palce.
Zdroj: http://www.na­seinfo.cz/clan­ky/tehotenstvi-a-deti/obezita-u-deti/doporuceny-prijem-zivin-pro-deti

Další odpovědi
anonym

„Pestrá strava zahrnuje co nejširší spektrum různých druhů potravin. Nevylučuje žádnou ze základních druhů potravin, jako jsou mléčné výrobky, obiloviny, maso, ryby, vejce, zelenina, ovoce a i v rámci těchto skupin se střídá co nejvíce jejich zástupců,“ vysvětluje princip pestré stravy MUDr. Václava Kunová, odbornice na výživu. Pod pojmem pestrá strava si rozhodně nepředstavujte střídání velkého množství fast food pokrmů a sladkostí. „Pestrá strava by měla co nejvíce vycházet ze základních potravin. Měla by vždy preferovat maso před uzenimami, tvaroh před pacholíkem, domácí koláč před oplatkami,“ říká doktorka Kunová.

[III]
Zdravý talíř

Pestrou stravu si lépe představíte s pomocí Zdravého talíře – pomůcky, kterou vytvořili výživoví specialisté z harvardské univerzity. Talíř srozumitelně ukazuje, které potravinové skupiny mají být v jídelníčku zastoupeny a v jakém poměru, a doplňuje tak starou známou potravinovou pyramidu. „Důležité je rozprostřít jídlo do celého dne. Jezte 4–5 jídel denně a nevynechávejte snídani,“ radí Václava Kunová.
Dobrého pomálu

I na první pohled „hříšné“ potraviny do jídelníčku v omezené míře patří. „Je lepší, když se sladkosti v jídelníčku nevyskytují. Pokud bude jídelníček vyvážený, člověk by na sladkosti ani neměl mít moc chuť,“ říká doktorka Václava Kunová. Máte-li přece jen „sladký zoubek“ a bez sladkého se neobejdete, volte vždy zdravější variantu. „Když už čokoláda, tak s vyšším procentem kakaa. Když už zmrzlina, tak z kvalitních surovin, nikoliv levná, která může obsahovat kokosový tuk,“ radí doktorka Václava Kunová. Levným oplatkám, keksům a různým sušenkám s čokoládovými náplněmi a polevami se raději vyhněte. Obsahují nejen hodně jednoduchého cukru, ale i škodlivých trans tuků. Raději si doma upečte zdravý dezert.
A co uzeniny?

Podobné jako se sladkostmi je to i s masnými výrobky. Šunky, párky, salámy vybírejte hlavně ty s vysokým obsahem masa a nízkým obsahem soli. A co radí doktorka Kunová? „Když uzeniny, tak kvalitní šunku nebo dražší salám, který má tak intenzivní chuť, že stačí jedno nebo dvě kolečka.“

Při sestavování pestrého jídelníčku nemusíte být vždy bezchybní. Čím častěji se vám ale povede jíst zdravě, tím lépe se budete cítit. Odměnou vám bude váha pod kontrolou a pevné zdraví. Nezapomínejte jídlo sdílet s přáteli a rodinou, radujte se z něj a buďte v pohodě.

Více se dočteš zde: http://www.vim­cojim.cz/cs/spo­trebitel/zdra­va-vyziva/vyvazena-strava/Jezte-pestre.-Vite,-jak-na-to__s638x8210.html

Usoman

Jsi vyšší jak já a máš 45 kg? Nechci strašit, ale to už je skoro nebezpečná hubenost. Spíš bys měla mít při téhle výšce přibližně 65 kg, to je tak optimální. A s těmi kaloriemi asi neztloustneš. Chtělo by to zvednou minimálně 2,5×.

Já mám 172 cm, 72 kg a postavu mám úplně normální, tlustý vůbec nejsem. Nesportuji, neposiluji jen se flákám. Snídani mám vydatnou na cukry a kalorie. Během oběda se často přežírám, do lehčí večeře si stihnu dát třeba 3× sladkosti a něco k tomu. Večer si dám třeba další 2 či 3 věci, které bych asi neměl večer jíst. 1× týdně si dám colu (2 l) a 2×-3× si udělám popcorn. Překvapivé je, že netloustnu, nehubnu a BMI mám furt stejné.

A žije se jen jednou. Za chvilku stejně všichni budeme staří a pak zemřeme. Takže bychom měli jíst to co nám chutná a jestli je to zdravé nebo ne, na to bych moc nehleděl.

da ny

Normální a zdravý člověk má jíst minimálně 5× denně!
S 1000 kcal neudržíš ani tu „mizernou“ váhu, kterou máš nyní!!!
Je škoda, že nečteš (v předešlých otázkách) doporučené odkazy..... :(
Co rodiče, jaký mají názor na tvůj jídelníček/čím tě krmí? :)
Pomůže ti, když si přečteš obsah živin a kalorií doporučený pro dospívající:
http://vyziva­deti.cz/tisko­ve-centrum/tiskove-materialy/vyziva-v-dospivani-21-11-2007/
… vše si můžeš stáhnout/uložit, najdeš tam vše, co potřebuješ!
Uber něco z toho „šíleného“ denního cvičení, ať se nezničíš… ;)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-sacharidu-bych-mela-mit
.
Zdravá je hlavně pestrá strava s dostatkem sacharidů, bílkovin, tuků i vlákniny…
Držím ti pěsti (jinak tě musí lékařka pro tvou anorexii/kache­tismus odeslat k odborníkům = léčebna, případně psychiatrie).
Když budeš chtít, zvládneš to sama a s pomocí rodiny ..... 🙂

postcd

bych řekl že to asi nejde přibrat s tímto nízkým kalor. příjmem. Asi bych přestal počítat kalorie a jedl zdravě ale zároveň bych muse cítit, že mám dost energie a že mi ta strava dělá dobře. Pokud budeš fyzicky aktivní, tak není potřeba se obávat nějakých tuků. Ohledně tučného, tak spíše bych jedl něco jako řepkový olej který má jeden z nejvíc nenasyc. mast. kyselin ( http://www.olej­nadzlato.cz/ca­tegory/o-oleji/ ), spíše než máslo, sluneč. olej apod.

Karol55

Zjistěte si, kolik kalorií musíte sníst, abyste přibrali jeden kilogram. Budete potřebovat asi 6000–8000 kalorií nad svoji základní metabolickou rychlost, abyste přibrali jeden kilogram. Spočítejte si své RMR. Vaše klidová metabolická rychlost znamená počet kalorií, které vaše tělo potřebuje, aby si udrželo svoji váhu. Zde je Mifflin – St. Jeor vzorec pro výpočet RMR:
Zjistěte svou váhu v kilogramech. Nejlépe to uděláte tak, že se jednoduše zvážíte.
Zjistěte svou výšku v centimetrech. Poproste někoho, aby vás změřil, abyste dosáhli přesného výsledku.
Základní vzorec je RMR = 10 * váha (kg) + 6.25 * výška (cm) – 5 * věk(y) + x.
Pro muže x = 5
Pro ženy x = –161.
Nezapomeňte, že tento vzorec počítá počet kalorií, které byste za den spálili, kdybyste se ani nehnuli. Pravděpodobně spálíte o několik stovek kalorií více, protože se přes den pohybujete – toto by měl být váš hrubý odhad pro dietu, po které budete přibírat.