vall69

Jaké množství sacharidů bych měla denně přijmout, když mi je 13, měřím 172 cm a vážím 45 kg?

Jaké množství sacharidů a tuků ych měla přijmout, když mi je 13, měřím 172 cm a vážím 45 kg (ano, vím, že mám podváhu, už to řeším:/ )…?
Je správné, když mám výčitky, když sním 150 g sacharidů (cvičím hodinu a pár minut kardio, cviky na břicho, Jullianu 1. level, cviky na hýždě atd.)?

Nejlepší odpověď
anonym

Koukám, že 90% tvých otázek se točí kolem váhy, stravy a způsobů jak zhubnout a cvičit. Zamysli se nad svou touhou hubnout, protože pak se to těžko zase nabere nahoru pokud si tvoje tělo odvykne nebo má dobré spalování. Vychrtlé holky se nikomu nelíbí. Jez větší porce a nehleď na složení tuku. Pravé máslo, maso, celá vejce, tvaroh, ale né odtučněný a k tomu si dej semtam nějakou sladkost. I ovoce a zelenina ať je to zdravé a nikdo tě nenutí jíst nějaké rychlé občerstení typu hranolky a hamburger. Prostě jez od všeho všechno a dej si třeba čokoládu nebo brokolici, ale jez pestře a často. Sportovat můžeš dál a pohyb nevadí. Nikdo nechce, abys byla tlustá, ale normální pěkná holka. Přeji hodně štěstí.

Další odpovědi
Tw!st

být tebou to ani nepočítám a jím, když máš podváhu a do toho ještě cvičíš tak čím víc tím líp

da ny

Jsi zřejmě duší anorektička, potřebuješ odbornou pomoc nebo „nařezat zadek“ 😁
Minimálně do 20 let je tvé tělo ve vývinu…Předpo­kládám, že ještě nemáš menstruaci a s touto podváhou hned tak nepřijde nebo se brzy zratí.....
Tímto cvičením pokračuješ zdárně ke sebezničení (již jsem jednou .upozorňovala). Sprtující adolescent má vyšší energetickou potřebu nez nesportující!
V životě jsou důležité jiné hodnoty než vychrtlá postava, vzhled a případně podlomené zdraví.
http://galenus­.cz/clanky/vy­ziva/vyziva-zasady
http://vyziva­deti.cz/tisko­ve-centrum/tiskove-materialy/vyziva-v-dospivani-21-11-2007/
Z prezentace:
Běžně denně
Energie (kJ) 9 800 (dospívající dívka) – 11 500
Bílkoviny (g) 100 ???
Sacharidy (g) 330
Tuky (g) 85
Nápoje 2,5 l
Vláknina 20 g
„Držení striktních diet v adolescenci může do budoucna napáchat výrazné až trvalé škody na zdraví a vyšší riziko vzniku poruch příjmu potravy (anorexie, bulimie, přejídání). Dietami a striktním omezením jídelníčku se zpomaluje bazální metabolismus, zvyšuje se tendence organismu ukládat tukové zásoby a hrozí tak paradoxně vyšší riziko nárůstu hmotnosti“
zdroj: http://www.vim­cojim.cz/cs/spo­trebitel/zdra­va-vyziva/vyvazena-strava/Pozor-na-diety-v-dospivani__s638x860­0.html

Drap

Hlavně máš mít výčitky z toho, že počítáš každý gram. V tvých letech je to nesmysl a zaděláváš si na vážné zdravotní problémy.

peterd108

  1. Jdi každý den do McDonlad, KFC,…
  2. Přestaň cvičit
  3. Nepočítej kalorie atd.
  4. Hned budeš spokojenější :DD