Při jakých/kterých konkrétních pracích se zkracují žíly?

Nejlepší odpověď
annas

Často slyšíme: , " Dávej pozor, aby se ti nezkrátily žíly = abys příliš nelenošil, dlouho nezahálel..

Mrkla jsem se ještě do příručky.

Božena Němcová píše :„Takovým lenochům, jako tys, neškodí, hnáty trochu natáhnout, beztoho se ti žíly zkrátí.“

http://bara.uj­c.cas.cz/psjc/se­arch.php?hledej=Hle­dej&heslo=%C5%BE%C3­%ADla&where=hes­la&zobraz_ps=ps&z­obraz_cards=car­ds&pocet_karet=3&num­cchange=no¬_i­nitial=1

Další odpovědi
Kepler

Ve smyslu lidového rčení, si myslím, že je to tehdy, když se práci právě vyhýbá. Jistý si ale nejsem.