autacek

Při jaké rychlosti se dá ještě bezpečně udržet na střeše vlaku?

Nejlepší odpověď
kia

Při nulové. Na sto procent to ale není, pokud se držíte trolejí.

Další odpovědi
Kepler

Kdybychom brali v potaz jen rychlost větru, tak to tipuju na 70 km/h. To je stupeň 8 na Beaufortově stupnici (čerstvý vichr), kdy už je chůze proti větru prakticky nemožná. Bezpečné to ale nebude při žádné rychlosti.

hapiky

Je to podmíněno tolika faktory, že je zbytečné je tady pojmenovávat. Kdyby se rychlost vlaku blížila rychlosti světla, měl by jsi už zajisté určité problémy. Takové vlaky prý jezdí jenom v Rusku.

elkon

Nějaká inteligentní otázka by nebyla?

Jádrohlod

Ono záleží na 3 věcech: 1/ národnost 2/ barva pleti 3/ šat / oblečení. Jo, a slyšel jsem, že některé národy mají na chodidlech a rukách jakési přísavky…
PS: odpověď stylizuji dle otázky, ve stejném duchu.

aliendrone

Příliš vágně formuovaná otázka, neboť to závisí na mnoha faktorech. Například pokud vane vítr rychlostí 60km/h po směru jízdy vlaku jedoucího rychlostí 80km/h, může se jednat o osěžující procházku. Pokud vane toutéž rychlostí PROTI směru jízdy, je lepší být Spiderman. ;)

NEBO to může záviset na vzdálenosti střecha vagónu – strop tunelu atd. atd. Nejhorší situace může nastat, když je u trati Kepler se svým DALEKOHLEDEM. ;) :D :D