Při dálkových zájezdech autobusem pouze autobusák vyhlašuje pauzy na čůrání jednou za čas?

Nejlepší odpověď
annas

Už jsem dlouho nejela zájezdovým autobusem, ale pokud si vzpomínám, zastavení záleží na řidiči. Zejmě je to kvůli tomu, že nemůže všude zaparkovat,, záleží také na typu silnice, zda je kolem les atd., , bohužel, někdy to všem cestujícím nevyhovuje.

Někdy je možnost až u benzinové pumpy, nebo u nějakého motelu či občerstvení.

Určitě se domluví s vedoucím zájezdu. I když je řidič „pánem silnice“, musí pravidla dodržovat.

Další odpovědi
da ny

Též jsem již dlouho takto necestovala.
Řidič by měl vycházet z „Desatera BOZP…“ http://www.boz­pinfo.cz/desa­tero-bozp-ridicu-dalkovych-autobusu
Pokud jedou na a mohou se vystřídat, je situace jiná.
Záleží též na rom, zda je autobus vybaven WC.
Jde o bezpečnostbí zastávky (pauzy) pro řidiče, které musí dodržet a též o bezpečnost a zdraví cestujécích.
Pokud si vzpomínám, byly pauzy asi po 2,5 – 3 hodinách jízdy. Je pro všechny vhodné, vždy „protáhnout kostru“. Eliminují se rizika možných tromboz.
Řidič staví též na požádání cestujících a ve spolupráci s vedoucím zájezdu, tam, kde je to možné.
U zájezdových autobusů bývají místa/čas pro přestávky předem určené s ohledem na možné místo zastavení (benzinové pumpy apod.)
V cizině (západní společnost) nebývá zvykem zastavit kdekoliv, očúrávat rohy a meze. .

Nedá se tedy tvrdit, že „…autobusák vyhlašuje pauz..“

led

Vzhľadom na tisícky kilometrov v diaľkových autobusoch to mám z vlastnej skúsenosti:
Šofer diaľkového autobusu má presne maximálny stanovený čas, koľko smie sedieť za volantom a jazdiť. Má presne stanovenú aj minimálnu dĺžku prestávky. V prípade nedodržania týchto časov tj jazda nesmie prekročiť maximálny povolený čas jazdy, prestávka v povinnom čase nesmie byť kratšia než je určené, v opačnom prípade šofer, nie vedúci zájazdu, platí pokutu a môže sa stať, že vám miestna polícia autobus na určitý čas odstaví.
V prípade prestávky v inom, než povinnom čase na oddych šofera, vedúci zájazdu po dohode so šoferom môže určiť čas, dĺžku a miesto prestávky, aj v inom termíne. To ale neznamená zmenu v „zákonnom čase pre šoféra“. Takže sa vám môže stať že pár minút po cikpauze šofér odbočí na parkovisko a vyhlási 30 minutovú pauzu.