atriplex

Převod majetku

Osoba vlastní nemovitost. Jak zajistit, aby v případě úmrtí byla nemovitost převedena na osobu druhou?

Vzájmený vztah osob je druh/družka a žijí ve společné domácnosti. Majitel nemovitost má děti.

Vyřešila by to svatba, když by byla nemovitost nabyta před svatbou?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V případě, že majitel nemovitosti má nezletilé děti, nevyřešilo by to nic kromě vydědění. Ovšem nevidím žádný důvod pro vydědění nezl. dětí.

Závěť nic neřeší pokud má nezletilé děti, jelikož by byla v tomto neplatná. Nezletilé děti jsou neopominutelní dědicové.

Další odpovědi
anonym

co třeba závěť…

http://www.prav­nik.cz/a/78/za­vet.html

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/dedictvi/1153-platnost-zaveti-podminky.html

Jambalaya

Záleží na tom, co považujete za dobré řešení.
Samozřejmě svatba by vyřešila váš nárok na poměrnou část dědictví. Pokud ovšem by manžel nezanechal závěť, kde by vás vydědil, což může.

lorja

Pokud jste jediným vlastníkem nemovitosti,můžete ji své družce / druhovi / darovat za vašeho života.V tom případě by nemovitost nespadala do pozůstalosti v případě vaší smrti.