Avatar uživatele
Jakub

Kdo neplatí daň z převodu nemovitostí?

Mám neověřené informace, že daň z převodu nemovitostí a daň darovací, v případě darování nemovitosti neplatí příbuzní I. a II. linie. Kde najdu platnou verzi?
Doplňuji:
Děkuji Standovi za výklad, ale, bohužel, v §20 citovaného zákona, není ani zmínka, že by daň z převodu nemovitostí neplatily osoby I. a II. skupiny v případě darování nemovitosti. Při mé otázce mi šlo o to, kde zjistit citaci tohoto dodatku , případně úpravu tohoto zákona . Vím, že tahle úprava existuje, ale nikde jsem ji nenašel. A o to mi šlo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Jakub

Zajímavá 0 před 3924 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Tuto problematiku řeší Zákon č. 357/1992 Sb., o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí (viz odkaz níže).

Osvobození od placení jednotlivých daní je pak upraveno v § 19 a 20 tohoto zákona.

1) Od daně DĚDICKÉ je osvobozeno nabytí majetku děděním, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

2) Od daně DAROVACÍ je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

3) Od daně z PŘEVODU nemovitostí je osvobozeno mnoho úplatných i neúplatných převodů... konkrétní příklad je nutné dohledat v ustanovení § 20 zákona.

----------

DOPLNĚNÍ k odstavci ad 3)
v § 9/1 zákona je uvedeno, že předmětem této daně je ÚPLATNÝ převod vlastnictví..., takže pokud je nemovitost darovaná, tek se nejedná o úplatný převod a daň se neplatí
http://business.center.cz/…

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trojdan/cast 2.aspx

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony