escrito

Osvobození od daně dědické/darovací

Mám dotaz náš nevlastní otec si vzal za manželku naši maminku. Maminka zemřela a náš nevlastní otec chce zbytek majetku na nás přepsat nebo napsat závěť. Jsme osvobozeni od daně jako děti jeho zemřelé manželky?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ma vas nevlastni otec svoje deti , ze zakona je nemuze vydedit. Jeho majetek na vas muze prepsat , ale budete platit dan. Nevlastni otec je pro vas cizi clovek. On muze prodat ( i kdyz jako ) vam , ale dan se bude vypocitavat z odhadu nemovitosti … nebo z podejni ceny. Pokud date nizzsi prodejni cenu , dan bude vypocitana z odhadu.
Pokud jde o zavet , jak jsem psala nahore , zalezi , jestli ma svoje vlastni deti. -iv-

Další odpovědi
Hlada

S nevlastním otcem nejste příbuzní v přímé řadě, takže v případě darovací smlouvy budete muset zaplatit darovací daň. Když bude chtít nevlastní otec sepsat závěť, nesmí opomenout své děti, jinak by byla závěť neplatná.

tom004

Pro mne dost nejasná otázka.Třeba,jaký zbytek majetku,jakou,a na co závěť,ap.