Avatar uživatele
Registrovaný

kdo bude dědicem pomanželovi mé matky když on nemá žádné děti a má matka zemře dříve jak on?jedná se o dům ve Španělsku.

Matka se před 15ti lety po třetí provdala ve španělsku za španěla,dodnes jsou manželé. On nemá žádné své děti. Matka má mě z druhého manželství a sestru z prvního manželství. Kdo po něm bude dědit v případě že moje matka zemře dříve jak on? Jak už jsem napsala on nemá žádné děti,nemá ani rodiče,má pouze jednoho bratra. Budu dědit já se sestrou nebo jak to bude? Jedná se o majetek ve španělsku,rodinný domek a pozemek. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kdo bude dědit, to nevím, ale doufám, že tvá matka ještě dlouho bude na tomto světě.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud má bratra, bude dědit nejspíš on.

Španělský obč. zákon jsem nikdy nečetla, ale většinou to bývá stejné všude v evropě. Bratr je nejbližší příbuzný. Pokud nemá rodiče, ženu ani děti, je na řadě sourozenec.
Doplňuji:
Ještě dodám přednostně se dědí ze závěti, takže ppokud ji sepsal, dědí ten koho tam napsal.


Avatar uživatele
Zlatý

Dědictví ve Španělsku se bude řídit španělskou legislativou,
kterou tady na Odpovědích (troufám si říct) nikdo nezná.

Pokud by se dědictví řešilo podle naší legislativy, dědily byste v případě úmrtí matky Vy se sestrou a třetím manželem. Po manželovi matky byste dědily pouze v případě, že by Vám něco odkázal v závěti. Jinak by dědil jeho bratr.


Avatar uživatele
Zlatý

V tomto případě nemá dědice ze zákona. Pokud nenapíše závěť, připadne majetek státu. Takto je to alespoň podle našich zákonů. Dá se předpokládat, že ve Španělsku to bude obdobné

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Dovolím si upozornit, že Drap nemá pravdu, pokud se bavíme o českém právu a nepochybuji, že ani ve Španělsku nepřipadne majetek státu, pokud má někdo manžela, děti, švagra ...

Avatar uživatele
Stříbrný

pusinka50

Kde se bere v dnešních mladých ta krutost, asociálnost a agresivita bez špetky empatie k vlastním rodičům. Kde je bývalá úcta k rodičům, ke starším lidem. Proč se tak změnila výchova rodičů, která děti vede k bezcitnosti a k touze pouze po majetku, aniž by pro zlepšení své finanční situace mladí hnuli prstem?

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

Jeden dotaz ještě neznamená krutost, agresivitu a asociálnost. Jsou to zkrátka věci běžného života a pokud tato otázka někoho napadne, proč by se neměl zeptat? Proč nebýt informován?
Například můj strýc měl před časem nějaké zdravotní problémy a tak začal řešit co bude až on tu nebude (má více dětí) a jestli nemá prodat barák aby mohl rozdělit podíly aby se děti nepohádali . Přestože já osobně si myslím, že zrovna v této rodině nějaké hádky o dědictví naprosto nehrozí, všichni jsou velice dobře vychovaní a rodina soudržná.
Jsou to zkrátka životní situace, které je rozumné citlivě řešit dřív než k nim dojde. A anonymně se zde zeptat je rozhodně citlivější než jit s dotazem na otčíma nebo matku.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.