Pavel1212

Kdy musím odvádět daň z prodeje nemovitostí?

Musím odvádět daň z prodeje nemovitostí když prodám svůj byt v osobním vlastnictví?

Odpovědi
anonym

Ano.
Na dohodě s kupujícím záleží, kdo daň reálně zaplatí (kupující je ručitelem).
Daňové příznání k dani z nabytí nemovitosti (změna názvu) pak musíš podat do,cituji: „poplatník je povinen podat daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž byl proveden vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí“ (např. prodáš byt v květnu, daňové přiznání musíš podat nejpozději v srpnu) a to se týká i zaplacení daně.

Emefej

Zaplatit jí musíš do čtvrt roku po převodu.

Zbynas

Předmětem daně je úplatný převod nebo přechod vlastnictví k nemovitostem. Poplatníkem daně z převodu nemovitostí je především převodce (prodávající). Sazba daně je 4 %.
Doplňuji:
odle ustanovení § 7 odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“) jsou předmětem daně ze staveb mimo jiné též byty včetně podílu na společných částech stavby, které jsou evidovány v katastru nemovitostí, a podle ustanovení § 8 odst. 1 zákona je vlastník bytu poplatníkem daně.

http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne-a-pojistne/dane/dan-z-nemovitych-veci/dotazy-a-odpovedi/dan-z-nemovitosti-u-bytu-v-osobnim-vlast-2785

Zdroj: http://www.ak­tualne.cz/wiki/by­dleni/reality/dan-z-prevodu-nemovitosti/r~i:wi­ki:3572/?utm_sou­rce=google&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=ak­tualne-dynamic

Stingo

Není to náhodou osvobozené, když v nemovitosti mám trvalé bydliště nejmíň rok nebo dva? Aspoň to tak bylo.